Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry! – Wydawnictwo WILGA

Hej, hej, miłośnicy Emi! Cieszycie się na nowe perypetie swojej ulubionej paczki przyjaciół? A może lubicie góry i tajne misje? Dziś to wszystko znajdziecie w jednym tomie.

Na recenzję zaprasza Michasia 🙂

koszyk

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej w góry!” to książka idealna dla każdego, kogo nudzi przebywanie jedynie w towarzystwie czterech ścian. Trzynasty tom pełen niezastąpionych wrażeń czeka już na każdego miłośnika przygód i jest przeznaczony nie tylko dla dziewczyn!

Znacie już Tajny Klub? To z pewnością wiecie, że do jego szeregów należy także jeden superchłopak! A teraz czas by z całą paczką przeżyć kolejną przygodę. Tym razem czas zaczerpnąć świeżego, górskiego powietrza i aktywnie spędzić czas. W końcu koniec spotkań jedynie przez internet i wiecznego siedzenia w czterech ścianach! Czas by wylogować się ze zdalnej szkoły i wybrać się na Tajną Naradę, z dala od komputera czy telefonu. W tym tomie poznacie także nową, olśniewającą bazę tajnego stowarzyszenia! Podczas pierwszej od dłuższego czasu, burzliwej narady pojawia się wiele tematów, choć na pierwszy ogień idzie poczta balkonowa między Emi, a Luckiem. Jednak nowe, świetne miejsce na spotkania nie jest jedyną nowością, gdyż jak już wiecie, klub otrzymał szansę wyrwania się z miasteczka. Właśnie podczas narady zapada decyzja, że pod wodzą profesora Kaganka klub wyruszy na górski rajd i to nie byle gdzie! W okolicy ich obozowiska znajduje się wyjątkowy rezerwat przyrody. Czeka ucieczka od cywilizacji, gdzie przygody i obcowanie z naturą są na porządku dziennym. Emi, Flora, Faustyna, Aniela, Franek i jeszcze jeden, niespodziewany członek wyprawy wybiorą się na szlak pełen niespodzianek, wpadną na trop zagubionej owieczki i pomogą zbłąkanym w górach turystom! Oj, będzie się działo!

Trzynasty tom pozytywnie zaskakuje. W świetnie napisanym tekście, który czyta się szybko, miło i przyjemnie, autorka przemyciła wiele informacji oraz ciekawostek, dotyczących otaczającego nas świata. Jest to typ książki, który wielokrotnie prowokuje wybuchy śmiechu.

Wspólne przygody przeżyte z Emi i jej bandą zawsze kończą się zaskakująco, a lektura pełna jest zwrotów akcji czy wyjątkowych zdarzeń. Do tego wspólne przygody umilają nam ilustracje! Autorka porusza tu tematy przyjaźni, pokazuje, jak ważna jest szczera rozmowa, a bohaterowie mają pełną głowę pomysłów, na to jak spędzać czas na świeżym powietrzu w gronie znajomych. A w tym wszystkim spora porcja wiedzy! Bohaterowie mają realne problemy, które na co dzień mogą być naszą przeszkodą, jednak Emi i jej przyjaciele podpowiadają, jak się pozbyć tych wyzwań, mimo że los wciąż im coś dorzuca. Optymistyczni bohaterowie wielokrotnie wywołują uśmiech na twarzach i myślę, ze wiele dzieci chętnie poznałoby ich lepiej!

Książka idealna dla dzieci w każdym wieku. Podczas jej lektury odnajdą się zwłaszcza Ci, którzy chcieliby przeżyć więcej przygód i akcji! Gorąco polecam nie tylko „Hej, w góry!” lecz także pozostałe części serii, gdyż każdy z nich zawiera w sobie wiele akcji, przygód oraz emocji!

Michalina, lat 13

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!” Tom 13

Tekst: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 176

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz