„Prolog” – zdjęciowy i literacki zapis dziewięciu miesięcy zagrożonej ciąży – niezwykła książka Urszuli i Kamila Śleszyńskich

Zwykle nie dzielę się tutaj książkami dla dorosłych, ale tę bardzo chciałam pokazać w swojej internetowej przestrzeni. Bardzo chcę się nią podzielić! Historia jej powstania, sposób w jaki została wykonana i to przesłanie – coś niezwykłego! Nigdy nie znajdziecie takiej drugiej opowieści, nigdy…

Prolog” to zdjęciowy i literacki zapis dziewięciu miesięcy zagrożonej ciąży. Urszula i Kami Śleszyńscy popełnili swego rodzaju pamiętnik, który jest delikatny niczym piórko i silny jak matczyna miłość.

koszyk

To bardzo intymna książka. Gdy w 6 tygodniu ciąży Urszula zaczęła krwawić i trafiła do szpitala, świat jej i jej męża zaczął jawić się w szarych barwach. Ona na małych skrawkach papieru spisywała swoje myśli, on z ukrycia robił jej zdjęcia. Każde przeżywało ten czas na własny sposób.

Po narodzinach syna Kamil pokazał żonie zdjęcia, które jej robił, ona wyjęła wszystkie zapiski i w ten sposób zdali sobie sprawę, że stworzyli coś niezwykłego. Teksty idealnie współgrają ze zdjęciami, a całość tworzy historię pełną wiary, nadziei i miłości.

Na strychu, w domu rodzinnym żony Kamil znalazł album ze zdjęciami Uli z lat dzieciństwa. Taki sam pragnął zrobić dla swojego syna. Ręcznie szyty, pisany odręcznie białą farbką. Zaczął uczyć się technik introligatorskich i w ten oto sposób trzymam dziś w rękach ICH niesamowitą książkę! Niewielki nakład wielkiej książki, która pokazuje trudne chwile, wolę walki, cierpliwości i spełnienia.

Jestem nią zachwycona, wzruszyła mnie i poruszyła. Subtelne zdjęcia z okresu ciąży, karmienia piersią, trudów rodzicielstwa, czy blizny po cesarskim cięciu są dowodem na to, że miłość matki jest w stanie przetrzymać wszystko i że rodzicielstwo jest piękną przygodą życia.

Bardzo Wam polecam lekturę tej książki. „Prolog” to prawdziwe życie, bez lukrowania, bez filtrów, pełne emocji i prawdy. Jedyna taka książka!

Dodaj komentarz