Prezenty z okienka – Wydawnictwo TAKO

Wśród świątecznych propozycji wydawniczych znalazłam książkę inną niż wszystkie! Tarō Gomi przygotował opowieść niesztampową, z wykorzystaniem iluzji i wyciętych okienek. Dzieje się niej prawdziwa magia!

Bardzo się cieszę, że wydawnictwo TAKO skusiło się wydać tę książkę. Po raz pierwszy ukazała się ona w Japonii w 1983 roku i nic, a nic nie straciła na wartości.

koszyk

Nadszedł czas Gwiazdki, a wraz z nią helikopterem przyleciał Mikołaj. Odwiedza kolejno dom za domem, zaglądając przez okienka, prawdziwe okienka, przez które mogą zaglądać także mali czytelnicy!

Będzie bardzo wesoło, bo pozory okażą się mylne! Tam gdzie na pozór miała mieszkać zebra, swój dom mają inne zwierzęta, tam gdzie wydaje się, że nie mieszka nikt, śpi wielki niedźwiedź, a w okienku, przez które wydaje się, że jest domem lisa mieszka… zupełnie inny zwierz! Domów do odwiedzenia Mikołaj ma bardzo dużo, a jego wór pełen jest prezentów! Każdemu dobiera podarek indywidualnie, tylko przez te pomyłki robi się bardzo wesoło.

Bardzo lubię tak oryginalne, niepowtarzalne książki. Tarō Gomi połączył tu zabawę z kształtami, kolorami i wzorami, pobudzając dziecięcą wyobraźnię do czerwoności. Patrząc przez okienka każdy może pomyśleć o innym zwierzęciu, w głowie małego dziecka może kłębić się wiele pomysłów, a gdy zajrzymy do domku, wtedy ukaże się prawdziwa postać. To świetna lektura już dla dwuletnich maluchów, pełna ekscytacji i radości. Książka zasilana wyobraźnią! Bardzo polecam.

„Prezenty z okienka”

Tekst i ilustracje: Taro Gomi

Przekład: Anna Karpiuk

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo: TAKO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.