Poznaję Układ Słoneczny – książka + puzzle

Nauka przez zabawę zawsze przynosi wspaniałe efekty, dlatego warto wspierać maluchy od małego proponując im wartościowe książki i pomoce naukowe. Jednym z pomysłów na aktywne czytanie jest zestaw „Poznaję Układ Słoneczny” w skład którego wchodzą książka i zestaw dużych, podłogowych puzzli. To idealny komplet dla odkrywców w wieku około 3 – 6 lat.

 

 

Książka jest w całości kartonowa, z bezpiecznymi, zaokrąglonymi rogami, więc już naprawdę małe pociechy mogą z niej bezpiecznie korzystać. Na 16 stronach znajdziemy przystępne, wpadające w ucho wierszyki o wszystkich planetach, Słońcu i pasmach planetoid. W zabawny, niezwykle ciekawy sposób dzieci poznają charakterystykę ciał niebieskich, a dodatkowo odkryją pochodzenie nazwy każdej z planet.

Puzzle to 12 dużych elementów, które nie będą do siebie pasowały jeżeli dziecko będzie próbowało ułożyć je w niewłaściwej formie, dlatego od małego uczy się ono właściwej kolejności układu planet. Po ułożeniu mierzą one ponad metr długości, są bardzo solidne, wykonane z grubego, solidnego kartonu, a całość wraz z książką mieści się w wygodnym pudełku.

Z pewnością taki zestaw będzie rósł z dzieckiem i posłuży nawet dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, gdyż wspomoże je w nauce. Ze względu na rozmiary puzzle mogą stanowić ciekawy materiał dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego do pracy z grupą dzieci.

Na stronie sklepu Pepito możecie zakupić cały zestaw lub same puzzle czy książkę. Sklep oferuje także PDF do pobrania i wydrukowania ze scenariuszem zajęć dla nauczycieli, animatorów i rodziców pt. „Podróż przez Układ Słoneczny” oraz PDF do pobrania i wydrukowania z wierszowanym tekstem dla dzieci o planetach Układu Słonecznego. Zdecydowanie warto skorzystać z takich opcji. Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Pepito.pl - Sklep i Klubik dla Dzieci

4 thoughts on “Poznaję Układ Słoneczny – książka + puzzle

Dodaj komentarz