„Pierwsza książka mojego dziecka” – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny wszyscy dookoła z przejęciem włączają się w przygotowanie najlepszej wyprawki dla maleństwa. Kompletując niezbędne do rozwoju i wychowania dziecka przedmioty codziennego użytku nie można zapomnieć o pewnej niezwykle ważnej, wartościowej sferze jaką daje dobra książka dla dziecka. Wybierając podarek dla maluszka kierujmy się tym co przyniesie mu długofalową korzyść a do tego sprawi wiele radości.

Jedną z najlepszych inwestycji w przyszłość będzie z pewnością książka, która powstała z miłości, szacunku i dobrego smaku – „PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA” to projekt Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”  której wyłącznym dystrybutorem jest księgarnia Bonito.pl.

Jaki jest przepis na wychowanie mądrego i szczęśliwego dziecka? – CZYTANIE mu od urodzenia, przynajmniej 20 minut dziennie, codziennie! Niech te wspólne, piękne chwile staną się rytuałem, bez którego nikt z domowników nie będzie wyobrażał sobie dnia. Niech będzie czymś na co dziecko będzie wyczekiwało, z czego będzie się radowało, a w przyszłości gdy dorośnie będzie z czułością i emocjami wspominało. Głośne czytanie niesie ogrom cudownych wartości, o których przeczytacie w poniższej książce.

Znajdziecie tu wszystko to co rodzic powinien wiedzieć o zaszczepianiu w swoim dziecku pasji czytania. Dwadzieścia istotnych punktów które przekonają Was o tym że ten niedługi czas który poświęcicie na wspólną lekturę daje ogromną moc sprawczą i niesie wspaniałe konsekwencje. Pamiętajcie że warto czytać z dzieckiem jak najdłużej, nie tylko do chwili gdy samo zacznie zanurzać się w literaturze. Dziesięciolatki, a nawet dwunastolatki bardzo cenią sobie te wspólne chwile i naprawdę potrzebują ich codziennie.

Co mały czytelnik znajdzie w pozycji  „PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA” ?

Oprócz strefy dla rodzica z cennymi, najważniejszymi radami maluchy znajdą tu istne kompendium, które poprowadzi ich od pierwszych tygodni życia aż do wieku przedszkolnego. Eliza Piotrowska, znana i ceniona pisarka zaopatrzyła książkę w urocze, rymowane, niedługie wierszyki które ukazują dzieciom otaczający je świat. Odkryją dzięki niej członków rodziny, części ciała, zabawki, jedzenie, wyposażenie domu, części garderoby, dom, miasto, park, pory roku, zwierzęta domowe, zagrodowe, leśne i egzotyczne. Ponadto zauroczą je rymowane opowiastki o kąpieli i kredensowym zamku, a nawet klasyka, gdyż słynna „Lokomotywa” Juliana Tuwima czy „Na Wojtusia” i „Ta Dorotka” Janiny Porazińskiej także znalazły tu swoje ważne miejsce.

Uwieńczeniem lektury jest rozkładówka dla rodziców i opiekunów składająca się z 12 przykazań i 12 zakazań, czyli prawd o jakich może czasami zdarzy się nam zapomnieć? Może coś z nich przeoczyć? To informacje które podkreślają że to my – rodzice jesteśmy najważniejszymi osobami w życiu naszych dzieci i to jak je wychowamy i potraktujemy wpłynie na jego całe dalsze życie, które trwa przecież znacznie dłużej niż dzieciństwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo serdecznie polecamy lekturę „PIERWSZEJ KSIĄŻKI MOJEGO DZIECKA”. Niech stanie się ona nieodłącznym elementem w życiu każdego malucha. Twarda oprawa, zaokrąglone rogi i grube, kartonowe strony są gwarancją bezpieczeństwa już dla najmłodszych czytelników. Piękne, barwne ilustracje i wartościowa treść niosą zaś pewność że dajemy dzieciom to co najpiękniejsze.

 

koszyk

 

 

2 thoughts on “„Pierwsza książka mojego dziecka” – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dodaj komentarz