„Papiernik. Bajki tygrysa” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Niedawno swoją premierę miała przepiękna, pełna wyobraźni, emocji, barw i przygód książka autorstwa Rocha Urbaniaka, zatytułowana „Papiernik. Bajki tygrysa” od wydawnictwa Dwukropek.

Z przyjemnością objęłam tę literacką perełkę swoim patronatem.

Jeśli cenicie oryginalne, niepowtarzalne, mądre i wartościowe książki, wypełnione ciepłem i wyjątkowymi ilustracjami to ta pozycja musi znaleźć się w Waszej biblioteczce. Książka urzeknie nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Wspaniale jest czytać ją wspólnie, rodzinnie.

koszyk

Papiernik jest zbieraczem opowieści. Codziennie rano wypuszcza on w świat papierowe ptaki, które sprawdzają gdzie dzieją się cudne, warte opowiedzenia historie! Te najpiękniejsze ptaki przynoszą zapisane na papierze, z którego są zrobione, a Papiernik je sprawdza, porządkuje i wybiera te najcenniejsze. Następnie zawozi je na Targowisko Opowieści, gdzie artyści i pisarze mogą je zdobyć, by później przedstawić je nam…

W książce znajdziecie kilkanaście opowieści, których prawdy głęboko poruszą Wasze serca. Pełne magii i rąbka tajemniczości historie dotykają takich wartości jak uprzejmość, szacunek, łagodność, troskliwość, poszanowanie przyrody, życie w zgodzie. Pięknie wybrzmiewa tu uważność w życiu, ostrożność przed osądzaniem innych, strach przed tym co nieznane, niepotrzebny gniew i nieufność, zbędne kłótnie, obrażanie się… Opowieści uwrażliwiają czytelników na drugiego człowieka, pokazują, że różnice między nami są czymś normalnym, że każdy ma prawo lubić coś innego i że nie warto spełniać cudzych oczekiwań, a swoje życie przeżyć po swojemu.

Moc bajek zamknięta na kartach tej książki jest niewyobrażalna, a jej piękno poruszy każde serce!

Bardzo polecam.

„Papiernik. Bajki tygrysa”

Tekst i ilustracje: Roch Urbaniak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 88

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz