Pafnuki uczą jak oszczędzać energię – dwie wartościowe książki o ekologii.

Bardzo się cieszę że temat ekologii coraz częściej pojawia się w książkach dla najmłodszych czytelników. To niezwykle ważne, żebyśmy od małego uświadamiali dzieci jak ważny jest to temat. Żyjemy w czasach gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, jesteśmy zabiegani i czasem nie zauważamy że krzywdzimy naszą planetę. Ona cały czas woła o pomoc. Wystarczy kilka prostych nawyków, które regularnie wdrażane w życie pozwolą funkcjonować nam choć troszkę ekologiczniej i z pożytkiem dla Ziemi. Z pomocą przychodzą Pafnuki i dwie mądre, wartościowe książki, które pomogą Wam i Waszym dzieciom żyć ekologiczniej.

„Pafnuki uczą jak oszczędzać energię”

W pierwszym tomie przygód poznajmy Pafnuki, które przybyły na Ziemię z ważną misją. Ich planeta – Pafnucja niszczeje i traci kolory, przez co wkrótce być może nie da się na niej żyć… Ich cel jest prosty: mają pomóc mieszkańcom Ziemi zadbać o swoją planetę, która też wymaga pomocy, a wówczas i Pafnucja odżyje!

Norek i Norka podjęli się wyzwania i ruszyli z tajnymi misjami. Trafiają do domów, w których mieszkańcy nie pamiętają o gaszeniu zbędnego światła, czy wyjmowaniu ładowarek z kontaktów. Przybysze podpowiadają jak sprytnie zaoszczędzić energię i zadbać o wydatki, jednocześnie chroniąc planetę.

Pafnuki uczą jak oszczędzać energię! Kolejna misja!”

Właśnie mija rok odkąd Pafnuki przybyły na Ziemię. Edukacja małych Ziemian poszła im doskonale, a teraz przyszła pora na dorosłych. Misja jest bardzo ważna, bowiem Norka i Norek pomagają w budowie inteligentnego, oszczędnego domu. Będzie o pompie ciepła, rekuperacji, fotowoltaice i solarach. Z pozoru trudne nazwy zostaną przystępnie i rzeczowo przedstawione, tak by już najmłodsi mogli zrozumieć jak ważne są to tematy. Ponadto Pafnuki będą strzegły ekologii przypominając żeby gotować tyle wody ile naprawdę potrzeba oraz podpowiedzą pewnej mamie jak ekonomicznie suszyć włosy.

Czeka bardzo dużo misji, a czy się powiodą? Przekonajcie się sami!

Pafnuki to bardzo potrzebne stworzenia! Myślę, że przydałyby się w wielu domach 🙂 Dzięki tym książkom dzieci w przyjazny, zabawny sposób nauczą się oszczędzać energię podczas zwykłych, codziennych zajęć. To najprostszy sposób, aby chronić nasze środowisko. Bo choć wydaje nam się, że energii nigdy nie zabraknie, jest zupełnie inaczej! Pozyskiwanie jej jest bardzo kosztowne a jej wytwarzanie emituje ogromną ilość CO2 do atmosfery.

Pafnuki na Ziemię zaprosiła firma Kontakt – Simon, producent osprzętu elektrycznego, który dba o środowisko naturalne. Na stronie www.PAFNUKI.pl znajdziecie bezpłatnie do pobrania książkę, audiobook, kolorowanki, karty pracy, naklejki, komiks i wiele wartościowych materiałów także dla rodziców i nauczycieli.

Serdecznie polecam! Razem budujmy świadomość społeczną i dbajmy o naszą planetę.

Tekst: Katarzyna Filipek – Herniczek

Ilustracje: Kasia Kukla – Puzoń

Pafnuki uczą jak oszczędzać energię, edycja 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.