OOODJAZD! – Trójwymiarowa wyprawa przez historię kolei. Niezwykły pop-up! Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Wydawnictwo Dwie Siostry nie przestaje nas zaskakiwać! Tym razem w nasze ręce trafiła trójwymiarowa książka, która zabrała nas w podróż przez historię kolei. Prawdziwa gratka dla miłośników pociągów i dla każdego kto ceni piękne książki dla dzieci. Ten pop-up zachwyci nie tylko dzieci!

koszyk

Za tekst i ilustracje odpowiada Gérard Lo Monaco, a tłumaczenie na język polski przygotowała Jadwiga Jędryas. Książka wydana jest w twardej oprawie, a na 10 stronach znajdziecie pięć słynnych pociągów: angielską „Rakietę” Stephensona, kolej nadziemną w Nowym Jorku, „Latającego Szkota”, japoński Shinkansen i francuski TGV.

Nie jest to zwykła książka! Gdy ją rozłożycie stworzycie długą na ponad dwa metry panoramę, w której można się zachwycać i bawić w wyszukiwanie szczegółów, czekają: dworce, semafory, wiadukty, dymiące kominy parowozów, eleganckie panie i dostojni mężczyźni, zwykli przechodnie pędzący we współczesnym świecie i wiele więcej. Na odwrocie znajdziecie opisy pociągów i ich historie, a każda jest naprawdę fascynująca.

Cudowna dawka historii, przygotowana w stylu retro z niebywałą starannością. Małe dzieło sztuki, któremu nikt się nie oprze! Bardzo polecam do zachwycania się i poznawania historii. Piękna lektura dla czytelnika w każdym wieku.

3 thoughts on “OOODJAZD! – Trójwymiarowa wyprawa przez historię kolei. Niezwykły pop-up! Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

 • 09/09/2020 at 08:18
  Permalink

  Muszę poszukac w księgarni,bo mój synek uwielbia pociągi a fakt,że książka oprócz czytania służy do zabawy jeszcze bardziej zwiększa jej atrakcyjność. Świetny pomysł i wykonanie. Jestem oczarowana.

  Reply
 • 30/10/2020 at 15:20
  Permalink

  Mój synek jest zafascynowany pociągami. Myślę, że będzie oczarowany książką. Czy mogę dowiedzieć się co to za piękny parowóz wraz z torami i wagonem na zdjęciach?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.