„Ola i Lola. Pies ze schroniska” – Wydawnictwo SmartBooks

Czy Wasze dzieci kochają rymowane, wpadające w ucho historie? A może macie w planach powiększyć rodzinę o czworonoga? Dziś mam dla Was wspaniałą pozycję!

koszyk

Chyba nie znam dziecka, które nie marzyłoby o czworonożnym przyjacielu. Ola też ma takie pragnienie w sercu. Chciałaby mieć psa, z którym będzie dzieliła troski i radości. Dziewczynka czuje się dojrzała na tę decyzję i co rusz ogląda albumy z przeróżnymi rasami psów. Szpic, husky, pudel? Jakiego wybrać? Mama uświadamia Olę, że psiak to nie tylko przyjemność, ale wielka odpowiedzialność. Bez względu na pogodę trzeba wychodzić regularnie na spacery i sprzątać po zwierzaku kupkę. Rodzice zauważają, że serce córki bardzo pragnie ukochanego psiaka, ale obawiają się czy starczy jej sił i determinacji na tak wielką odpowiedzialność… W końcu postanawiają dać szansę Oli! Stawiają przed nią miesięczne wyzwanie, z którego dziewczynka wywiązuje się wzorowo. Psiak pojawi się w domu, ale będzie to piesek ze schroniska!

Jesteście ciekawi tej wizyty? Czy marzenie Oli się ziści? Czy wśród setek par smutnych oczu znajdzie te jedne, z którymi połączy ją wyjątkowa więź?

Piękna, wzruszająca, rymowa opowieść, która w przystępny sposób udowadnia jak silna jest moc uczucia. Opowieść porusza wszystkie najważniejsze aspekty wynikające z posiadania psa, podkreślając szczególnie wartość adopcji. Schroniska przepełnione są czworonogami, które marzą o ciepłym domu, warto zatem rozważać adopcję. Pamiętajcie, że decydując się na taki krok mamy możliwość zdecydować jaki zwierzęcy charakter nam odpowiada, szczególnie jeśli chodzi o zwierzęta dorosłe i starsze. Możemy liczyć na pomoc i wsparcie wolontariuszy opiekujących się psami i znających ich charakter.

Bardzo wartościowa i potrzebna książka. Piękne ilustracje dodają jej dużo uroku. Polecam serdecznie!

„Ola i Lola. Pies ze schroniska”

Tekst: Jakub Skworz

Ilustracje: Paulina Derecka

Oprawa: miękka

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SMART Books

One thought on “„Ola i Lola. Pies ze schroniska” – Wydawnictwo SmartBooks

  • 16/06/2023 at 14:30
    Permalink

    Olai Lola,piękna książeczka ,przypomina mi dzieciństwo córki ,mieliśmy pieska znajdę Kinia mała ,rudziutka sunia ,była z nami 14 lat .Dzisiaj opowiadam wnukowi jak jego ciocia Ola kochała Kinie .

Dodaj komentarz