O Wilku, który się przechwalał – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Z Wilczkiem przyjaźnimy się już od lat! To seria książek od gdańskiego wydawnictwa Adamada, którą kochają nie tylko dzieci. Lubię czytać Stasiowi te historie, bo każda jest wartościowa, mądra i pomaga zrozumieć często trudne dla małego dziecka emocje.

Sięgamy po każdy kolejny tytuł, a najnowsze przygody Wilka z wielką przyjemnością objęłam patronatem!

Książki skierowane są do dzieci w wieku 3-7 lat, a tutaj możecie  zajrzeć do prezentowanych przeze mnie wcześniej tytułów: WILK

Seria Przygody Wilka została wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

 

„O Wilku, który się przechwalał”

koszyk

 

Tekst: Orianne Lallemand

Ilustracje: Éléonore Thuillier

Przełożyła: Iwona Janczy

Ilość stron: 32

 

 

Wilk szykował się do konkursu. W tym roku zapragnął zdobyć tytuł Wielkiego Złego Wilka. To nie  lada wyzwaniem, bowiem trzeba wykazać się siłą, szybkością, sprytem i zręcznością. Cztery zadania czekały na uczestników zabawy. Wszyscy grali fair, oprócz tytułowego Wilka! W końcu gdy doszło do ostatniej rundy gdzie trzeba było pokazać jak bardzo złym wilkiem się jest, uczestnicy zrezygnowali z udziału twierdząc że to Wilk jest najbardziej zły! Puchar i medal trafiły więc w ręce nieuczciwego gracza… Zadowolony Wilk ruszył do lasu ciesząc się z wygranej, jednak euforia doprowadziła go do zguby. W końcu nastała ciemność, a on spadł do wielkiej dziury. Tam samotny i przerażony spędził noc! Nad ranem nadeszła pomoc. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie. Każdy z nich wykorzystał to co miał w sobie najlepszego i pomógł Wilkowi. Spryt, zręczność i siła kolegów wybawiła niesfornego gracza z opresji.

 

 

 

 

To bardzo wartościowa opowieść, opatrzona pięknymi ilustracjami. Książka pomoże zrozumieć najmłodszym że warto być uczciwym, a krętactwo i oszustwo zawsze odwróci się przeciw nam. Poza tym dzieci zobaczą że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Mimo nieuczciwej gry kompani pomogli Wilkowi, podali mu dłoń w trudnej chwili i dowiedli, że przyjaźń jest więcej warta niż wszystkie złote wilki świata!

Bardzo polecam Wam całą serię. Każdy tytuł porusza ważną kwestię i jest wartościowy.

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

One thought on “O Wilku, który się przechwalał – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

  • 09/03/2021 at 23:13
    Permalink

    Uwielbiamy Wilczki 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.