„O Meli, radiu z pieca i rudym jamniku, który robi, co chce” – Wydawnictwo SKRZAT

Kocham książki, które łączą pokolenia! Bardzo lubię czytać z dziećmi powieści, w których zarówno ja, jak i moje pociechy znajdują coś dla siebie. Dziś chciałam podzielić się z Wami cudowną lekturą, która przeniesie Was w czasie.

Książkę „O Meli, radiu z pieca i rudym jamniku, który robi co chce” z radością objęłam patronatem! To pełne ciepła, ale również zwyczajnego życia historie kilkuletniej dziewczynki, która żyje w czasach, gdy nie było jeszcze komputerów, telefonów komórkowych, a do domu wracało się z kluczem na szyi. Uśmiechałam się do tej książki, bo znalazłam w niej wiele wspomnień z własnego pięknego dzieciństwa, które spędzałam na trzepaku.

koszyk

Mela miesza wraz z rodzicami w bloku robotniczym. Każde mieszkanie ogrzewane jest piecem, a piec w domu dziewczynki jest wyjątkowy! W nim właśnie kryje się… radio. Jeszcze przed wojną stało ono na kredensie, w otoczeniu świeżych kwiatów, a gdy wybuchał wojna i wydano zakaz słuchania radia, wówczas rodzina pradziadka Meli zamurowała go w piecu. Dlatego właśnie w tym pokoju piec nie grzeje.

Mela kocha zwierzęta, ale niestety ze względu na alergię musiała pożegnać się ze swoim ptasim przyjacielem, papugą Sindbadem. Na szczęście dziewczynka nie ma alergii na psią sierść, dlatego rodzice zgadzają się na jamniczka, któremu Mela nadaje imię Jonatan Lwie Serce, w skrócie Jonek. Ach, musicie wiedzieć, że Mela kocha książki! Jedną z jej ulubionych pozycji są przygody Polyanny, którą być może i Wy czytaliście w dzieciństwie?

Jak wygląda życie w czasach, gdy ma się tak niewiele, a na mieszkanie w nowym bloku czeka się latami? Czy można cieszyć się drobnymi rzeczami? Koniecznie sięgnijcie po tę uroczą, zabawną książkę, a przekonacie się kto jeszcze skrywa się w mieszkaniu Meli i poznacie świat widziany oczami psa!

Magiczna opowieść o pięknym darze wyobraźni, marzeń, o dziecięcych relacjach, troskach i o tym jak wielką moc ma czytanie książek.

Bardzo polecamy.

„O Meli, radiu z pieca i rudym jamniku, który robi, co chce”

Tekst: Monika Ślizowska

Ilustracje: Zofia Zabrzeska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo SKRZAT

Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski - WYDAWNICTWO DLA DZIECI I  MŁODZIEŻY

Dodaj komentarz