O kruku, który chciał zostać papugą – Wydawnictwo BAJKA

Czy lubicie siebie? Umiecie doceniać własne cechy i zalety? A Wasze dzieci? – Czy potrafią cieszyć się z tego jacy są?

Myślę, że często próbujemy „na siłę” się zmienić, bo tak wypada, bo chcemy być jak inni, bo coś spodobało się nam u innej osoby. A może warto zadbać o spokój ducha i pokochać siebie takiego jakim jestem? Ten ważny temat porusza książka „O kruku, który chciał zostać papugą” od wydawnictwa Bajka.

koszyk

Kruk Roch kocha kolory i marzy, by być pełnym barw. Dojrzał kiedyś w oknie kamienicy papugę i od tej pory pragnie być jak ona. Kolorowy. W końcu jego leśni przyjaciele spełniają marzenie Rocha i staje się on najbardziej kolorowym ptakiem, tylko czy to daje mu szczęście? Niestety nie, ale ptak odnajduje je dzięki papudze, choć w zupełnie inny sposób! Jak się okazuje czasem skupiamy się na błahostkach, nie dostrzegając innej, silnej mocy jaką mamy!

Bardzo wesoła opowieść! Trzyma mocno w napięciu i udowadnia jak ważna jest przyjaźń, szacunek, oddanie i lojalność. Przede wszystkim bardzo podnosi na duchu, utwierdzając nas, że każdy z nas jest inny i każdy wyjątkowy, nie musi naśladować innych i za wszelką cenę się zmieniać.

Polecamy do wspólnej rodzinnej lektury. Dzięki tym przygodom podejmiecie z dziećmi wiele rozmów na ważne tematy. Pokażecie im, że aby być dobrym człowiekiem najpierw trzeba pokochać samego siebie. Mądra, wartościowa książka, z pięknymi przesłaniami i cudownymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.

„O kruku, który chciał zostać papugą”

Tekst: Katarzyna Kozłowska

Ilustracje: Agnieszka Żelewska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo Bajka

Dodaj komentarz