„O czym szumią drzewa” – Wydawnictwo OTWARTE

Las jest naszym drugim domem. Już nie raz wspominałam, że każdą wolną chwilę spędzamy wspólnie, rodzinnie – w lesie. Mamy to szczęście że znajduje się on niedaleko naszego domu i możemy odwiedzać go często. Wiosną i latem zabieramy plecak, matę, prowiant, dobrą książkę i piknikujemy na łonie natury!

Nasza pasja znajduje odzwierciedlenie w naszej biblioteczce. Książek o lesie u nas nie brakuje, a na blogu znajdziecie wiele wartościowych tytułów o tym niezwykłym miejscu. Nasza najnowsza lektura, którą pochłonęliśmy z przyjemnością otworzyła nam jednak oczy na wiele aspektów, o których dotąd nie mieliśmy pojęcia.

 

 

„O czym szumią drzewa” to niezwykła lektura, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najlepiej czytać ją wspólnie, rodzinnie. Jej autorem jest Peter Wohlleben  – leśnik z prawdziwego zdarzenia. Wie, jak ważne jest wpajanie od małego miłości do przyrody. Dlatego założył Akademię Leśną i od ponad 25 lat zabiera grupy dzieci na niezapomniane wycieczki do lasu.  Jest zatem prawdziwym miłośnikiem, który swą pasją dzieli się z innymi.

Książka jest przepięknie wydana. Ma twardą oprawę, kolorowe ilustracje i liczy aż 184 strony. Ukazała się nakładem wydawnictwa Otwartego i skierowana jest do dzieci już od 6 roku życia. Idealna propozycja na wartościowy prezent na każdą okazję, np. na zakończenie przedszkola, czy roku szkolnego.

Ta prawdziwa kopalnia wiedzy podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, dzięki którym szybko odnajdziemy interesującą nas frazę. Od wyprawy do lasu, przez funkcjonowanie drzew, ich życie rodzinne, „mowę”, różnice między nimi, poprzez życie leśnych zwierząt, ich zdolności, choroby, aż po ciekawostki o drewnie, czy fakty mówiące co drzewa robią nocą i dlaczego te mieszczące się w miastach są tak bardzo ważne.

Żeby lepiej utrwalić sobie tę niesamowitą wiedzę warto przy każdym rozdziale odpowiadać na krótkie quizowe pytanie, a w razie trudności zajrzeć na koniec książki, gdzie znajdują się wszystkie odpowiedzi. Książka jest bardzo „interaktywna” gdyż zachęca nie tylko do spacerów i podziwiania natury, ale także inspiruje poprzez zawarte na jej kartach 'zadania dla ciebie’ i serię 'zobacz’. Po tej lekturze będziecie wiedzieli wszystko o lesie, a nawet to, o czym dotąd nie mieliście pojęcia, jak np. znaleźć wygodny kawał papieru toaletowego 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tej książki nie można „przegapić”. Obowiązkowa pozycja w każdej biblioteczce – starszego przedszkolaka, ucznia chcącego wiedzieć więcej, a nawet dorosłego. Ogromnym atutem są przepiękne ilustracje Diany Karpowicz. Zachwycają barwami, zabawnymi elementami i grą kolorów.

Zachęcamy do lektury i do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Las jest niewyobrażalną kopalnią tajemnic, wystarczy wejść i nadstawić uszu, a liściaści przyjaciele odpowiedzą Wam na wiele ciekawych pytań. Czy w lesie jest internet? Czego uczą się w szkole drzewne dzieci? Czy drzewa mają pryszcze? Jak działa leśna klimatyzacja? To wszystko i wiele więcej znajdziecie na kartach tej książki. Ba! Możecie nawet odważyć się ponadgryzać różne gałązki i po ich smaku odkryć, czym się różnią! Zrobicie bańki mydlane, dmuchając w kawałek drewna, albo różową gumę do żucia ze świerkowej żywicy. Możliwości jest naprawdę dużo! Jak to mówią moje dzieci – „las to najlepszy plac zabaw”, zatem odwiedzajcie go jak najczęściej 🙂

 

koszyk

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo otwarte logo

2 thoughts on “„O czym szumią drzewa” – Wydawnictwo OTWARTE

Dodaj komentarz