Niezwykłe podróże Axela – Wydawnictwo KROPKA

Książki popularnonaukowe dla dzieci zajmują ważne miejsce w naszym domu. Gdy w zapowiedziach wydawnictwa Kropka dojrzałam „Niezwykłą podróż Axela” wiedziałam, że musimy po nią sięgnąć. Lektura tej książki bardzo nas zaskoczyła!

To fascynujący przewodnik po morzach, oceanach, kosmosie, zwierzętach i mieście przyszłości. Książka niezwykle ciekawa, pełna wiedzy, oryginalnych ilustracji i dodatkowej atrakcji, w postaci ruchomych obrazków! Doskonała lektura, która zafascynuje nie tylko najmłodszych. Robi ogromne wrażenie.

koszyk

Wraz z chłopcem Axelem, jego przyjaciółką Soon, kotką Zeldą i ptakiem Archimedesem przemierzyliśmy karty książki, poznając podwodne rośliny i zwierzęta, dowiedzieliśmy się czym zajmuje się oceanografia, wodna policja i przyjrzeliśmy się portowemu życiu. Poznaliśmy gigantyczne wodorosty, dowiedzieliśmy się jak działa wódź podwodna i zadziwiła nas niesamowita mądrość ośmiornic.

Następnie odbyliśmy kosmiczną podróż! Poznaliśmy amerykańskiego astronautę, który zagrał w golfa na Księżycu, odkryliśmy pomysł Archimedesa na zapamiętanie kolejności planet, czy przekonaliśmy się jak gorąca jest Wenus, a jak ciężkie Słońce. Obserwowaliśmy gwiazdy i ich fascynujące konstelacje, a nawet odbyliśmy lot słynnym wahadłowcem.

Kolejnym etapem wycieczki były dzikie zwierzęta. Oswoiliśmy się z doskonałym pływakiem i jednym z największych kotowatych – tygrysem bengalskim, poznaliśmy naszego kuzyna bonobo i zachwyciliśmy się ogromną anakondą. Czy wiedzieliście, że wąż ten może warzyć prawie 100 kilogramów? Dowiedzieliśmy się także czym różnią się nurzyki od pingwinów, jak łakome są pandy i mądre słonie.

Później czekała na nas farma. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób uprawia się zboże, jak działa kombajn, czy pług konny. Poznaliśmy ciekawostki o koniach, kurach, świniach, krowach, czy królikach. Wiele faktów bardzo nas zaskoczyło, jak np. to że królik biega z prędkością do 55 kilometrów na godzinę! Zaciekawiło nas także ogrodnictwo oraz nietypowe maszyny.

Pod koniec czekało na nas miasto przyszłości. Poznaliśmy biobudynki, ogrody warzywne na dachach i zrównoważony transport, dzięki któremu miasto wytwarza potrzebną dla mieszkańców energię i żywność. W 2100 roku 7 na 10 osób będzie mieszkać w miastach, dlatego coraz częściej buduje się domy, które produkują tyle samo energii, ile jej zużywają. Zerknęliśmy na najwyższe drapacze chmur, zobaczyliśmy jak będę wyglądać latające samochody i zaprzyjaźniliśmy się z miejskimi pszczołami.

Książka będzie idealną propozycją dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale i nieco starsi czytelnicy również z niej skorzystają. Znajdziecie w niej dużo wiedzy i ciekawostek podanych w przystępny sposób. Dzięki darmowej aplikacji na telefon lub tablet ilustracje na stronach książki ożywają! Efekt rozszerzonej rzeczywistości jest niesamowity, a lektura książki staje się jeszcze bardziej fascynująca. Pozycja ta jest oczywiście pełnowartościowa i bez aplikacji, można ją traktować jako tradycyjną książkę, aplikacja jest tylko dodatkowym gadżetem.

Bardzo polecam!

„Niezwykłe podróże Axela”

Tekst: Aurélien Jeanney

Przekład z języka francuskiego: Karolina Marcinkowska

Ilustracje: Aurélien Jeanney

Oprawa: twarda

Ilość stron: 56

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo KROPKA

https://admin.kropka.hosting.hqhost.pl/upload/media/default/0001/01/d906cc9f14fa4b59527c992fcad4f4322dfc669f.jpeg

Dodaj komentarz