„Na tropie angielskich słówek” – Kapitan Nauka

Dziś zapraszam do lektury książki, która po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. Dotyczy to także języków obcych. Dzieci już w przedszkolu oswajają się z językiem angielskim poprzez piosenki i ciekawe zajęcia, w których z chęcią biorą udział. Mój 4- letni Staś z radością wyśpiewuje rymowanki, wymienia kolory i liczy w nowo poznanym języku. Chłonie wiedzę jak gąbka, a to dlatego że jest ona przedstawiona w aktywujący go sposób. W domu mali czytelnicy mogą równie nietuzinkowo poznawać ten obcy język za sprawą przepięknie zilustrowanej książki, która kipi od pomysłowości i atrakcyjności. Staś wertuje ją non stop, a i starsze rodzeństwo chętnie do niej zagląda w poszukiwaniu nowych słówek i utrwalaniu poznanych w szkole pojęć.

„Na tropie angielskich słówek”  to w całości kartonowa, dużego formatu książka która jest swego rodzaju księgą do odkrywania przeróżnych zagadek. W jej wnętrzu znajdziemy aż 12 rozkładówek, z których każda stworzona jest przez innego ilustratora. Wydawnictwo Edgard zebrało kilkunastu wybitnych twórców, którzy oddali w dziecięce ręce starannie skomponowaną i ciekawie zaprojektowaną książkę, która oprócz wspomagania nauki języka angielskiego uczy także wrażliwości na piękny obraz. Zdecydowanie te obrazy grają pierwsze skrzypce. Strona po stronie możemy odkrywać inny charakter przedstawianych światów rzeczywistych i całkiem zmyślonych. To wspaniałe że każda rozkładówka ma swój niebanalny styl.

Zabawa z książką polega na wypatrywaniu danych przedmiotów, osób, zwierząt i nazywaniu ich w języku angielskim. Dodatkowo można tworzyć własne historie. Na każdej stronie znajdziemy słówka w języku polskim i angielskim, a nagrania MP3 wszystkich słówek zamieszczonych w książce możemy pobrać ze strony Kapitana Nauki.

Znajdziemy tu: liczb, pory roku, kolory, kształty, zabawki, członków rodziny, przyimki, zwierzęta dzikie i gospodarskie, emocje, środki transportu, części ciała, ubrania, jedzenie, przymiotniki, przeciwieństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Bardzo wygodna, kartonowa i trwała forma książki, a do tego bezpieczne, zaokrąglone rogi sprawiają że pozycja ta  idealnie sprawdzi się już u najmłodszych dzieci. Do oglądania, czytania, wyszukiwania, opowiadania i zabawy. Będzie także idealnym pomysłem na prezent. Zdecydowanie to lektura, która rośnie z dzieckiem i posłuży aż do okresu szkolnego. Polecamy!

 

 

2 thoughts on “„Na tropie angielskich słówek” – Kapitan Nauka

  • 26/11/2017 at 15:10
    Permalink

    niee no wspaniała jest ochhhh jedno wiem 😉 <3 musimy ją mieć 😉 <3

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.