Moje ulubione wiersze polskich poetów – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Klasyka zawsze będzie w „modzie”. Po wiersze Tuwima, czy Fredry sięgają kolejne pokolenia Polaków. Ja się na nich wychowałam i trójka moich dzieci także doskonale je zna, dlatego uważam że zbiór najbardziej znanych utworów polskiej poezji powinien znaleźć się w każdym domu.

„Moje ulubione wiersze polskich poetów” to bogato ilustrowana pozycja, zawierająca 56 wierszy czołowych twórców dziecięcej literatury.

koszyk

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa. Na 128 stronach znajdują się utwory Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredro, Stanisława Jachowicza, Ignacego Krasickiego i Władysława Bełzy.

Zabawne ilustracje wykonała Anna Gensler.

W tych utworach znajdziecie świetne rymy, humor, ale również ważne przekazy, które mogą stać się pretekstem do wielu rozmów, np. o patriotyzmie, szacunku do zwierząt, skromności, życzliwości, a nawet o alfabecie.

Książka posłuży na lata, na pokolenia, bo wiersze te są wiecznie żywe. Rozśmieszą przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym, które do twórczości klasyków będą powracać wiele razy podczas szkolnych zajęć. Zbiór ten świetnie sprawdzi się do wspólnego czytania, a także dzięki dość sporej i wyraźnej czcionce zachęci dzieci do samodzielnej lektury. Bardzo polecamy!

Zielona Sowa

Dodaj komentarz