Alfabet Miłości – Mojo Graffi

Cenię piękne i wartościowe książki. Doceniam te nietuzinkowe, które powstały z potrzeby serca i które są niepowtarzalne. Lubię gdy książka daje wiele możliwości i do której dzieci chętnie wracają. Dziś chciałam podzielić się z Wami właśnie taką literacką perełką, która spełnia wszystkie warunki, które według mnie powinna mieć dobra książka dla dzieci.

„Alfabet Miłości” to wielowarstwowa pozycja, która oswaja dzieci z alfabetem, z relacjami, uczuciami. To lektura uwrażliwiająca najmłodszych na piękno, bliskość, na emocje.

koszyk

Mojo Graffi przygotowało książkę doskonałą. To w całości kartonowa propozycja dla najmłodszych dzieci. Ma bezpieczne, zaokrąglone rogi, więc możemy oglądać ją już z najnajami, które ciekawe świata, będą go odkrywać na kartach „Alfabetu Miłości”.

Każda strona zawiera literę alfabetu i ilustrację, skrywającą trzy elementy na daną literę. To cudowny pomysł na aktywne czytanie, podczas którego możemy bawić się z dzieckiem w detektywów, bo największa radość do wskazać pierwszemu gdzie znajduje się element na daną literę. Dzieci to uwielbiają! W ten sposób dużo przyjaźniej oswoją alfabet, bo nauka przez zabawę jest nie tylko przyjemna, ale i efektywna.

Kolejny aspekt to emocje i uczucia, to ukłon ku bliskości i relacjom. Zwierzęta, które poznacie na kartach książki są przedstawione w różnych sytuacjach, o których możemy porozmawiać z dziećmi. Urocze dwa barany śpią przytulone do siebie, dinozaury wspinają się razem po drzewie, hipopotamy huśtają się, jeże dzielą się jedzeniem, itd. Te sytuacje oswajają najmłodszych ze zwierzętami oraz z miłością i przyjaźnią, które je łączą.

Bardzo polecam Wam sięgnąć po tę książkę. Jest ciepła, pełna optymizmu, radosna i piękna! „Przytul się do kogoś, kogo kochasz, i razem bawcie się w poszukiwanie słów.”

Autor i ilustrator: Mojo Graffi

Ilość stron: 26

Format: 20 x 27 cm

Książka całokartonowa

Wydawnictwo: BIS

plakaty dla przedszkolaka

Dodaj komentarz