Moje ulubione dobranocki – Wydawnictwo PAPILON

Zastanawiacie się czasami jak w ciekawy i łatwy sposób przekazać swoim dzieciom podstawowe wartości którymi warto kierować się w życiu? Jak opowiedzieć w niebanalny i interesujący sposób o dobrym zachowaniu? Znalazłam ostatnio pozycję, która świetnie Wam w tym pomoże.

„Moje ulubione dobranocki”  to nie jest książka z tradycyjnymi znanymi nam bajkami, to książka z opowieściami, które w przystępny i ciekawy sposób nauczą nasze maluchy np. tego czy warto i jak segregować śmieci (bajka „Śmieciarka bałaganiarka”), jak pomagać innym i jak powinna wyglądać „zdrowa” rywalizacja (bajka „Jak okruszek pomógł piekarzowi”), co tak naprawdę w życiu każdego dziecka jest najważniejsze – i nie, uwierzcie mi nie są to pieniądze rodziców i pełne półki coraz to nowych zabawek (bajka „Księżniczka Chichotka”), co to znaczy prawdziwa przyjaźń (bajka „Najlepszy kolega”), czy też jak bardzo nasze dzieci chcą się upodabniać do dorosłych (bajka „Gość z planety Szminkowej”).

 

 

Autorzy bajek świetnie wplatają problemy i istotne zagadnienia w ciekawe i zabawne historie, których bohaterami są ludzie i zwierzęta. Każdy przedszkolak je polubi, a wieczorne pogaduszki z naszymi pociechami i omówienie czytanego opowiadania pogłębi nasze więzi z nimi.

Moje ulubione dobranocki” to zbiór 40 bajek napisanych przez różnych autorów (Irena Landau, Agnieszka Usakiewicz, Edyta Zarębska, Maria Ewa Letki, Agnieszka Frączek, Zofia Staniszewska, Liliana Fabisińska, Patrycja Zarawska, Justyna Święcicka). Piękne i nasycone kolorami ilustracje także są dziełem zbiorowym (Artur Gołębiowski, Elżbieta Jarząbek, Marta Kurczewska, Marcin Piwowarski, Katarzyna Proniewska-Mazurek). Mimo iż opowiadania nie są najkrótsze to prosty język i ciekawa treść nie zniechęcą małych czytelników do uważnego słuchania.

Książka wydawnictwa Papilon ma duży format (240 x 165 mm) i twardą oprawę z gąbką. 216 stron bajek dla przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej to wspaniała pozycja na wieczorne wspólne spędzanie czasu przed snem. Jest też doskonałym pomysłem na prezent.

 

 

 

 

koszyk

 

„Wieczorem tuż przed nadejściem nocy lubimy słuchać czarodziejskich opowieści. One najlepiej kołyszą nas do snu.

Krótkie, ciepłe opowiastki i rytuał wspólnego czytania to idealny przepis na dobry sen małego czytania”.

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

One thought on “Moje ulubione dobranocki – Wydawnictwo PAPILON

  • 01/02/2019 at 13:09
    Permalink

    Trafiłam na twojego bloga szukając pomysłów na ciekawą książeczkę dla mojej córki. Bardzo lubi gdy czytam jej książeczki na dobranoc ale niestety już brakuje mi pomysłów. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym wydawnictwie Papilon choć naprawdę już setki książek przeszły przez moje ręce.. Książeczki wyglądają ciekawie i pewnie historyjki też zaciekawią moje dziecko. Musze kupić sobie kolejny zapas.

Dodaj komentarz