Moja siostra! / Mój brat! – Wydawnictwo PAPILON

Rocio Bonilla zachwyciła nas swoją opowieścią o najwyższej wieży z książek, więc bez chwili zastanowienia sięgnęliśmy po kolejny tytuł tejże artystki. Tym razem hiszpańska ilustratorka porusza temat relacji między rodzeństwem i powiększającej się rodziny. Książka jest wyjątkowa, nietypowa i tym samym niezwykle ciekawa, ponieważ jest… DWUSTRONNA! (z jednej strony mamy historię opowiedzianą przez siostrę, a z drugiej strony przez brata). Tę historię napisało życie, jest autentyczna, bez grosza lukrowania.

 

 

Jestem mamą trójki dzieci, podobnie jak autorka książki, więc znam dobrze realia codzienności. Rodzeństwo potrafi skakać sobie do oczu, są gorsze dni z pretensjami, złością i kłótniami, ale i takie, które potwierdzają że dzieci są dla siebie wszystkim i cieszę się że mają się nawzajem.

To czy zaczniecie czytać książkę z perspektywy brata, czy siostry nie ma znaczenia. Sami dokonajcie wyboru. Zobaczycie jak wyglądają relacje i przekonacie się że każde z rodzeństwa potrafi znaleźć zarówno te dobre, jak i czasem złe strony posiadania brata, czy siostry. Każde z nich mówi o tym, co czasem doprowadza ich do nerwów, ale potrafią przyznać że gdy tylko któreś znika na trochę to zaczyna się tęsknota. A co czeka rodzeństwo gdy na świat przyjdzie trzecie dziecko w rodzinie? Tego chyba się nie spodziewali!

 

 

Ciepła, wzruszająca i zabawna opowieść o o miłości siostrzano-braterskiej, która jest uniwersalna i możliwa także w  innym „modelu” rodzeństwa. Książkę powinno przeczytać każde dziecko, bez względu czy wychowuje się w rodzinie wielodzietnej, czy jest jedynakiem. Opowieść jest niezwykle autentyczna. Udowadnia że choć czasem przychodzą chmury i trudne relacje, to zawsze pojawia się też słońce, które uświadomi że dobrze jest mieć kogoś blisko na kim zawsze można polegać. Przepiękne ilustracje, bardzo wartościowa treść. Polecam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo