„Mój pierwszy elementarz polsko – ukraiński” Wydawnictwo GREG

Niedawno stanęliśmy w obliczu tragicznych wydarzeń u naszych wschodnich sąsiadów. Polska stała się dla wielu dzieci z Ukrainy nowym domem. Zapewne każdy z Was ma w swoim otoczeniu dziecko lub dzieci, które uciekając przed wojną znalazło schronienie w naszym kraju.

Staś ma w swojej zuchowej grupie nową dziewczynkę, która przyjechała właśnie z Ukrainy. Z dnia na dzień znalazła się w nowym kraju i powoli oswaja się z nowym życiem. Żeby choć troszkę uławić jej naukę języka polskiego Staś zaniesie jej na najbliższą zbiórkę książkę „Mój pierwszy elementarz polsko – ukraiński”. To bardzo ciekawie i przystępnie przygotowana pozycja.

koszyk

Książka wesprze dzieci w nauce czytania i pomoże opanować polski alfabet. Na każdej stronie znajdziecie jedną literę, sposób jej użycia w sylabach, w wyrazach oraz w wersji pisanej. Każdy element języka polskiego jest zapisany także w języku ukraińskim, by łatwo zrozumieć jego znaczenie.

Oprócz alfabetu dzieci znajdą tu również plansze tematyczne z wyrazami dotyczącymi rodziny, kolorów, ubrań, jedzenia, picia, domu, uczuć, sportu, ciała, elementów twarzy, kierunków, miasta, pór roku, liczb, dni tygodnia i miesięcy. Są także proste zwroty i pytania. Wszystko to, co ważne i potrzebne w codziennej komunikacji.

Język polski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie języków, dlatego możemy wspierać dzieci z Ukrainy ofiarowując im tę książkę. Jest bardzo przejrzyście przygotowana, bogato ilustrowana i będzie pomocną lekturą dla najmłodszych. To ponad 100 stron słów i zwrotów. Warto sprezentować ją potrzebującym dzieciom. Nasz egzemplarz już niedługo trafi w ręce Stasia rówieśniczki.

Książkę znajdziecie w bardzo przystępnej cenie, za mniej niż 15 zł! Polecam serdecznie. Warto pomagać! Pamiętajcie, że im więcej dobra dajemy, tym więcej dostajemy.

Wydawnictwo GREG

„Mój pierwszy elementarz polsko – ukraiński” „Мій перший буквар”

Autorki: Alicja Karczmarska-Strzebońska, Natalia Kudina

Oprawa: miękka

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo GREG

Wydawnictwo GREG

Dodaj komentarz