Misia i Kostek – Wydawnictwo ZAKAMARKI

Szwedzka literatura to moja pasja. Z wielką ciekawością sięgam z dziećmi po kolejne książki, które ukazują się nakładem wydawnictwa Zakamarki. Ta oficyna wydaje wartościowe i cenione na całym świecie pozycje szwedzkich autorów. Tym razem miałam ogromną przyjemność zaczytywać się z moimi małymi molikami pierwszym tomem nowej serii zakamarkowej.

„Misia i Kostek” to niezwykła opowieść! Spodoba się dzieciom od około 6 roku życia. Ta książka bardzo daje do myślenia.

 

koszyk

 

Tytułowa para – Misia i Kostek mieszkają razem. Mają swoje małe rytuały i wygląda na to że dobrze i spokojnie im się żyje, do czasu aż Kostek postanawia wyjechać. Sam. Zamierza zwiedzić kawałek świata, zobaczyć interesujące go miejsca i poznać inne gatunki niedźwiedzi. Misia z początku nie mówi co czuje, nie wyraża swych emocji, dusi smutek w sobie, a gdy on opuszczał dom, ona pragnie jechać z nim. Nie było to jednak możliwe i tak Misia zostaje sama…

Samotność dawała się w kość niedźwiedzicy, nie czuła się ona dobrze w pustym domu. Pewnego dnia otrzymała list od Kostka i jego zdjęcie. Przekonała się, że podróż jest wspaniała i pełna wrażeń, a on obiecał wkrótce wrócić. Wtedy Misia bierze się w garść i stara się żyć normalnie. Powoli porządkuje dom i własne emocje.

W końcu nastaje dzień powrotu ukochanego. Radość Misi jest ogromna, ale dzieje się coś jeszcze! Coś bardzo ważnego i coś zaskakującego. Przekonajcie się sami. Sięgnijcie po tę historię i zobaczcie jak wiele można z niej wyczytać.

 

 

 

Wspaniała obrazkowo – słowna historia, która pokazuje relacje między potrzebą bliskości i samotności. Myślę że nie tylko dzieci będą mogły odnaleźć w niej swoje własne emocje i potrzeby. Książka jest cudownie wydana. Ma niewielki, podręczny format, twardą oprawę i płócienny, elegancki grzbiet. Ach, już nie możemy doczekać się kolejnych tomów, z pewnością będą równie zaskakujące.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logo