Dziennik śledztwa Nancy Parker – Wydawnictwo TADAM

Dzisiaj przychodzę do Was z bardzo emocjonującą książką, przy której żaden czytelnik nie będzie się nudził. „Dziennik śledztwa Nancy Parker” to kolejna świetna pozycja od wydawnictwa Tadam. Przeczytałam ją z moimi starszymi dziećmi i muszę przyznać że wszyscy razem doskonale się bawiliśmy, choć ta powieść nie jest usłana różami.

 

koszyk

 

Autorką książki jest Julia Lee, która mieszka z rodziną w Anglii, w hrabstwie Sussex. W środku znajdziemy czarno – białe ilustracje, które wykonała Chloe Bonfield, zaś okładkę po mistrzowsku przygotował doskonale Wam zapewne znany Maciej Szymanowicz. Tę kreskę nietrudno rozpoznać. Na 256 stronach znajdziemy historię, która zainteresuje dzieci w wieku około 8 – 13 lat.

Pochodząca z ubogiej rodziny Nancy stara się wspomóc najbliższych i zatrudnia się jako służąca u dystyngowanej, bogatej pani Bryce. Liczy na to, że jej życie się poprawi u boku tak wystawnej pracodawczyni. Pewnego dnia Nancy musi się jednak zmierzyć z zagadką. W domu giną przeróżne rzeczy, czasem to drogocenne kosztowności, czasem naparstki. Gdy dziewczynie udaje się rozwiązać tajemnicę okazuje się, że to dopiero początek wielkiej afery. Pani Bryce ma wiele do ukrycia i w sprawę wchodzi nawet morderstwo…

Książka jest ciekawie przygotowana. Tytułowa Nancy prowadzi dziennik, więc znajdziemy tu różne rodzaje narracji. Powieść czyta się jednym tchem i choć pokazuje problemy oraz krzywdy to warto po nią sięgnąć, by uświadamiać młodych czytelników, że w życiu mogą spotkać się z różnymi, trudnymi sytuacjami i nie zawsze uczciwymi osobami.

Polecam!

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Dziennik śledztwa Nancy Parker – Wydawnictwo TADAM

Dodaj komentarz