Materiałowe książeczki dla najmłodszych – „Emotki” i „Rozróżniam kolory” – PARENTI

Materiałowe książeczki Parenti  gościły u nas już wcześniej. Tutaj możecie zobaczyć dwa poprzednie genialne tytuły: KLIK . Dziś chciałam Wam pokazać następne pozycje z serii, które cieszą się ogromnym powodzeniem u odkrywających świat maluchów. Przypomnę że to polskie, bezpieczne, ręcznie robione książeczki. Przy ich produkcji wykorzystane zostały najwyższej jakości materiały i atramenty, a dbanie o ich higienę jest niezwykle proste, gdyż można je wielokrotnie prać w pralce.  Obie książeczki posiadają tasiemki, dzięki którym można je przypiąć do wózka, lub bezpośrednio do nich możemy doczepić ulubiony gryzak, czy inną zabawkę dziecka.

 

 

„Rozróżniam kolory”  to pozycja, która pomaga wyjaśnić maluchom pojęcie koloru. Ubrania oraz samochody na każdej stronie są takie same, jedynie kolor jest zmienny. Ubrania są w odcieniach danego koloru, zaś zwierzęta i owoce są różne i występują w przybliżonych tonacjach danego koloru. Dzięki takiemu zabiegowi mali czytelnicy dopełnią wiedzę o barwach znanych już z innych źródeł. Samochody, żywność, ludzie i zwierzęta to jedne z najbardziej ulubionych tematów dziecięcych. To bardzo ciekawa forma gry, gdyż możemy pytać pociechę o kolor, a wówczas dziecko szuka odpowiedniej strony z daną barwą.

Wymiary strony: 18 x 18 cm, 8 stron

 

 

 

 

 

 

 

 

„Emotki”  to czytelny i uproszczony sposób przedstawiania emocji. Dzieci instynktownie potrafią je rozpoznawać. Buźki te nie mają widocznego nosa, więc w oczach maluchów są postrzegane bardzo przyjaźnie, niezależnie od wyrażanych emocji. Taka forma bardzo pomaga w objaśnieniu pociechom na czym polega przeżywanie emocji i pokazuje że jego uczucia są czymś naturalnym. Emocje towarzyszą nam codziennie, więc warto oswajać z nimi dzieci. Emotki znajdujące się w książeczce wyrażają 8 podstawowych stanów emocjonalnych według teorii koła emocji Plutchika. My, dorośli lubimy używać ich codziennie, więc teraz mamy okazję dać tę szansę maluszkom.

Wymiary strony: 11 x 11 cm, 8 stron

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie polecamy! Książeczki idealnie sprawdzą się dla maluszków odkrywających świat. Mądre, wartościowe, starannie wykonane z miłością i pasją do dzieci i książek. Są przede wszystkim w pełni bezpieczne i wygodne w eksploatowaniu. Warto od małego wspierać dziecko w prawidłowym rozwoju i kształtować jego dobre nawyki. Dzięki kontaktowi z tymi książeczkami od pierwszych miesięcy życia malucha zapewniamy mu najlepszy start w przyszłość.

 

 

 

Dodaj komentarz