Małe sówki – Wydawnictwo MAMANIA

To z pewnością jest najpiękniejsza książka tego lata! „Małe sówki” oczarowały nas od pierwszego wejrzenia, a historia zawarta na kartach książki wzruszyła i poruszyła nasze serca. Chyba nie znajdzie się osoba, której ta książka nie zachwyci. To ciepła, wzruszająca opowieść o miłości, tęsknocie i o tym, że mama zawsze wróci…

 

 

Autorem książki jest Martin Waddell, zaś ilustracje przygotował Patrick Benson. Ta niesłychanie delikatna opowieść ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Sara, Percy oraz Bill to trzy małe sowy, które mieszkają z mamą w dziupli, w pniu drzewa. Pewnej nocy zaniepokojone sówki spostrzegły że mamy nie ma… Każde z maleństw na swój sposób zastanawiało się dokąd mogła ona podążyć. Wypatrywały jej z gałęzi i snuły plany że jest zapewne na polowaniu i przyniesie im smaczną przekąskę. I choć miały obawy czy nie zgubiła się lub zjadł ją lis wciąż czekały na jednej wspólnej gałązce zamyślone i stęsknione… Potem zamknęły oczy i wypowiedziały życzenie!

Rozczulające zakończenie pozostawiam Waszej uwadze. Koniecznie sięgnijcie po tę literacką perełką. To jedna z tych książek które trzeba mieć w swojej biblioteczce. Dzięki tej opowieści dzieci będą mogły zrozumieć że mama zawsze do nich wróci. „Małe sówki” pomogą maluchom które przekraczają pierwsze przedszkolne progi lub tym dzieciom, które zostają w domu z opiekunką. Autorzy pokazują tęsknotę i udowadniają że jest ona czymś normalnym. Strach i obawy towarzyszą dzieciom od małego, a dzięki tej lekturze mamy szansę pokazać im że mama bardzo je kocha i zawsze do nich wróci.

Bardzo polecam. Coś pięknego!

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

3 thoughts on “Małe sówki – Wydawnictwo MAMANIA

Dodaj komentarz