Magia chusty – Wydawnictwo PODSKOKI

Z wielką radością i ogromnym ciepłem w sercu zapraszam Was na recenzję mojego wyjątkowego patronatu!

Wydawnictwo Podskoki przygotowało kartonową, uroczą, wypełnioną bliskością, czułością i miłością książkę, która oczaruje serce każdego czytelnika.

„Magia chusty” autorstwa Moniki Kamińskiej, z przepięknymi ilustracjami Katarzyny Pałac to pierwsza pozycja w serii „Blisko”. Książka skierowana jest do czytelników w wieku około 1 – 5 lat, choć ta lektura wzruszy także dorosłych.

„Magia chusty”

koszyk

Pewnego dnia mały chłopiec znajduje w szafie chustę. Dla kilkulatka nie jest to jednak zwyczajna chusta, budzi w chłopcu piękne wspomnienia! Tym razem mama zamotała w nią jego malutką siostrzyczkę Tosię. Dzięki temu mogła układać z synkiem klocki, przyrządzać wyjątkowe kanapki z buźkami, robić zakupy i co najważniejsze – często przytulać chłopca. Nie każdy rozumie moc chusty, czasem spojrzenia obcych ludzi wydają się niezrozumiałe, jednak chłopiec dobrze pamięta ten wyjątkowy zapach mamy, bicie jej serca, bezpieczeństwo, spokój i bliskość. Te bezcenne wspomnienia są w nim do dziś, a teraz podobny rozdział w życiu otwiera się przed jego siostrzyczką.

Chusta ma niebywałą moc, można wyczarować z niej tyle rzeczy! Ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia. Przekonajcie się sami w jaki sposób można z niej korzystać.

„Magia chusty” to cenna lekcja wartości, która pomoże małym dzieciom w przygotowaniach dotyczących pojawienia się rodzeństwa. Historia dotyka potrzeby uważności, bliskości i społecznej akceptacji. Myślę, że będzie także nostalgicznym wspomnieniem dla malca i rodzica, gdy po latach sięgną do niej i przypomną sobie wspólne, piękne chwile. To również swego rodzaju „plasterek” dla zmęczonego rodzica, bowiem z książki bije tyle dobra, ciepła i wsparcia, że po jej lekturze mijają wszelkiej trudy rodzicielstwa.

Bardzo się cieszę, że mogłam udzielić książce patronatu i mam nadzieję, że seria „Blisko” będzie się pięknie rozrastać i powstaną kolejne wartościowe, mądre i bardzo potrzebne książki dla najnajów.

Polecam serdecznie!

„Magia chusty”

Seria: BLISKO

Tekst: Monika Kamińska

Ilustracje: Katarzyna Pałac

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 1+

Wydawnictwo PODSKOKI

Dodaj komentarz