„Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach” – Wydawnictwo WILGA

Zastanawiacie się w jaki sposób zachęcić dzieci do czytania książek oraz odkrywania piękna przyrody? Szukacie wyjątkowych pozycji, pełnych ciekawostek i przystępnie podanej wiedzy? Mam dziś dla Was książkę, od której trudno, naprawdę trudno było nam się oderwać!

„Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach” to bogato ilustrowane kompendium, napisane w ciekawy, nietuzinkowy sposób. Tutaj nie ma ani chwili nudy, czy zbędnych słów! Książka obfituje w same konkrety, opowiedziane często z dużą dozą humoru.

Ta wartościowa, ciekawa lektura spodoba się dzieciom od około 9 lat, młodzieży i dorosłym! Zdecydowanie pozycja ta nie ma górnej granicy wieku.

koszyk

Książka nie ma nic wspólnego z nudną, encyklopedyczną wiedzą. Autorka, Agnieszka Graclik z lekkością i fascynacją oswaja nas ze stworzeniami wszelkiej maści. Jeszcze w żadnej książce nie czytałam tak uroczo o pająkach, mrówkach, czy oposie udającym martwego! Każdy, nawet ten mniej apetyczny temat autorka potrafi przedstawić niczym fascynującą przygodę!

Czy wiedzieliście, że mątwy to niezwykle inteligentne stworzenia, które potrafią liczyć? A może zainteresuje Was fakt, że masa ciała leniwców po wypróżnieniu jest mniejsza aż od jedną trzecią? Chcecie zobaczyć jak udawać glony, czy kupę? A może ciekawi jesteście dlaczego warto być puchatym?

Natura jest niezwykła, mądra i zaskakująca! Z tej książki poznacie dziesiątki gatunków zwierząt, które potrafią zmienić swoją kolorystykę, udawać innego osobnika, czy kamuflować się tak bardzo, że nie sposób ich dojrzeć. Dowiecie się jak sprytne i przemyślane nory mają susły, poznacie golce – przeżywające średnio 30 lat gryzonie, które nie odczuwają bólu, czy wombaty mające tają broń – pupę!

Książka wypełniona jest ciekawostkami, od pierwszej, po ostatnią kartę! To ponad 300 stron wiedzy, którą zebrała wspaniała popularyzatorka i miłośniczka nauki. Agnieszka Graclik z lekkością i ciekawością omawia fascynujący, otaczający nas świat! Warto odkrywać go wspólnie, z dzieckiem. Po lekturze tej książki każdy spacer będzie już prawdziwą przygodą, a Wy będziecie mieć oczy szeroko otwarte!

Geniusze, oszuści, stratedzy – ci wszyscy bohaterowie czekają na Was w książce „Dziki poradnik przetrwania”, który wypełniony jest pięknymi zdjęciami zwierząt i ilustracjami Joanny Czarneckiej. Polecam bardzo serdecznie! To jedna z najcudowniejszych książek w naszej domowej biblioteczce. Koniecznie po nią sięgnijcie. Gdyby tak wyglądały szkolne podręczniki to nauka byłaby tylko samą przyjemnością!

„Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach”

Tekst: Agnieszka Graclik

Ilustracje: Joanna Czarnecka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 306

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

2 thoughts on “„Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach” – Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz