„Mądre bajki” – Wydanie specjalne – Wydawnictwo GREG

Kilka dni temu skończyłam czytać ze Stasiem bardzo ciekawy zbiór bajek, a my wciąż wracamy w rozmowach do bohaterów tych opowieści, ich emocji i przygód.

„Mądre bajki” autorstwa Agnieszki Antosiewicz to bogato ilustrowana książka, w której znajdziecie aż 22 historie, poruszające ważne aspekty naszego życia, takie jak tolerancja, odpowiedzialność, śmierć bliskiej osoby, zazdrość, strach, czy brak wiary w siebie. Historie są bardzo życiowe, a dzieci mogą utożsamiać się z ich bohaterami.

Myślę, że będzie to odpowiednia lektura dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

koszyk

Młody człowiek wkraczający w świat chłonie życie wszystkimi zmysłami, a nowe, nieznane sytuacje i emocje mogą w nim wywołać prawdziwą lawinę niepokoju.

W tej książce znajdziecie wiele ważnych i wartościowych tematów, dzięki którym dzieci oswoją się z odejściem ukochanej osoby, przekonają się jak wielką wartością jest rodzina, czy jak ważne jest okazywanie szacunku każdemu, bez względu na jego wygląd czy charakter. Autorka przygotowała bardzo ciekawe, wartkie opowieści, które zasiewają w głowach wiele tematów do rozmów. Dzieci przekonają się jak ważna jest wiara w siebie, odpowiedzialność, otwartość w stosunku do innych, czy dbanie o środowisko. Nie zabrakło wątków dotyczących przełamywania strachu, prawdziwej, szczerej przyjaźni, pierwszych uczuć, czy życzliwości.

Proste, pełne autentyczności historie mogą przytrafić się każdemu z nas. Dzięki nim dzieci zrozumieją czym są wartości i jak należy się nimi kierować. Historie są bardzo przystępnie napisane i niezwykle ciekawe. Staś bardzo je polubił i trudno było nam się od nich oderwać. Ich lektura daje także dużo przyjemności dorosłym podczas wspólnego, rodzinnego czytania.

Walorem jest także samo wydanie. Duży format, twarda oprawa, dobrej jakości papier i bogactwo ilustracji sprawiają, że będzie to książka idealna na prezent!

Bardzo polecamy.

„Mądre bajki” – Wydanie specjalne

Tekst: Agnieszka Antosiewicz

Ilustracje: O. San Julián, Francisco J. Romero

Okładka: O. San Julián, Aleksandra Zimoch

Oprawa: twarda

Ilość stron: 104

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo: GREG

W książce znajdziecie następujące bajki:

 1. „Amelka wyrusza w świat”
 2. „Babcia Dosia”
 3. „Domek na drzewie”
 4. „Dzióbek”
 5. „Kogo chwycił mróz”
 6. „Koszyczek malin”
 7. „Mała Stopa”
 8. „Misiek”
 9. „Nadciągają krokodyle”
 10. „Najważniejszy wyścig”
 11. „Nie potrafię”
 12. „Noc bez gwiazd”
 13. „O żółwiku Jasiu”
 14. „O małpce Ritu – Titu”
 15. „Rodzinny stół”
 16. „Wielka Powódź”
 17. „Wyjątkowy tygrysek”
 18. „Zakochana para”
 19. „Zepsute auto”
 20. „Zielony miś”
 21. „Bardzo mała rybka”
 22. „Bubo i muzyka”
Wydawnictwo GREG

Dodaj komentarz