Lulu i urodzinowa katastrofa – TUMILU – patronat bloga

Bardzo starannie dobieram książki, którym pragnę udzielać patronatu. Rynek literatury dziecięcej oferuje obecnie dużo propozycji dla małych czytelników i czasami trudno jest w nim znaleźć te najlepsze lektury.

Dziś chciałam podzielić się z Wami jedną z ciekawszych serii w naszej biblioteczce. Książka „Lulu i urodzinowa katastrofa” to przepięknie ilustrowana opowieść o emocjach, relacjach i szacunku do odmiennego zdania drugiej osoby. Z przyjemnością objęłam ją patronatem, bo to wartościowa historia w przepięknym wydaniu.

koszyk

Lulu to istny wulkan energii. Uwielbia skakać, brykać i zwieszać się na ogonie z najwyższej gałęzi drzewa. Jest towarzyska, pogodna i zabawna, ale do czasu! Niech no tylko ktoś ruszy jej zabawki…

No właśnie – jak to jest gdy Wasze dziecko nie ma ochoty podzielić się własnymi zabawkami z przyjaciółmi? Albo co zrobić, gdy maluch jest rozczarowany prezentem który otrzymał, bo marzył o innym? Macie czasem takie dylematy? Rozmawiacie wówczas z dzieckiem i pokazujecie, że można znaleźć we wszystkim ultimatum?

Tytułowa bohaterka Lulu, która właśnie obchodzi urodziny nie była zachwycona prezentem, ani zachowaniem gości, ale dzięki szczerej rozmowie i zadbaniu o potrzeby wszystkich udało się hałas i bałagan przerodzić we wspólną zabawę – taką, w której każdy chętnie wziął udział.

Książka uczy asertywności, dzielenia się i szacunku dla uczuć innych. Pokazuje, że warto mieć własne zdanie i głośno o nim mówić. Historia będzie pomocna do podjęcia rozmów na wiele tematów z dzieckiem, np. o niepełnosprawności – jeden z przyjaciół Lulu porusza się na wózku inwalidzkim. Nie znajdziecie tu moralizatorstwa, jest za to szacunek dla dziecięcej wrażliwości.

Bardzo polecam. To już trzeci tom z serii i każdy wydany jest na pięknym papierze, z najwyższą dbałością o szczegóły. Każda pozycja ma twardą matową oprawę z lakierowanymi zdobieniami. Dzięki temu możecie być pewni, że nie tylko długo przetrwa w dobrym stanie, ale też wspaniale nada się na prezent.

Autorka: Ewa Dahlig

Ilustratorka: Marta Dahlig

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 3+

Dodaj komentarz