„Lot Osvalda” – cudowna i malownicza opowieść – Wydawnictwo TADAM

Gdy zobaczyłam JĄ po raz pierwszy na 21 Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie to wiedziałam że nie przejdę obok NIEJ obojętnie. Świeża, jeszcze pachnąca drukiem czarowała zwiedzających i kusiła, aby do NIEJ zajrzeć. Jak już wzięłam JĄ do rąk to została w nich do dziś i cieszy oczy moje, oraz trójki moich dzieci.

 

 

 

„Lot Osvalda”  to wielkoformatowa książka Thomasa Baas’a, która zachwyca od okładki, aż po ostatnią stronę. Wydawnictwo Tadam bardzo starannie wybiera swe publikacje, dlatego również teraz naszykujcie się na coś wspaniałego! Piękna, minimalistyczna okładka zaprasza dzieci w świat malowniczej opowieści, którą poznamy przy akompaniamencie zaledwie dwóch kolorów: zielonego i czerwonego. Dominująca w historii zieleń ma wymowne znaczenie. Barwa ta określana jest jako kolor nadziei, której główny bohater powieści miał w sobie dużo. Ponadto relaksuje, koi nerwy i odstresowuje, co również Osvaldowi było potrzebne, aż wreszcie w tym odcieniu jest dżungla, której rola w książce jest ogromna.

Osvaldo to sympatyczny, elegancki jegomość, którego poznacie po charakterystycznym cylindrze. Zwykły, spokojny, bez bagażu doświadczeń mieszkaniec małego pokoiku na poddaszu kamienicy wiedzie żywot wraz ze swoim przyjacielem – ptaszkiem Fiu-Fiu. Mały towarzysz Osvalda zapewnia ranne pobudki i wieczorne powitania swemu właścicielowi, a jego śpiew działa kojąco, do czasu… Niestety nadchodzi dzień, w którym mieszkaniec niewielkiej klatki przestał weselić jegomościa, nie wydawał dźwięków, nie skakał radośnie. Z początku Osvaldo próbował znaleźć sposoby na rozterki ptaszka: przestawiał klatkę, a potem wymienił na większą – niestety Fiu-Fiu nadal był nieszczęśliwy. Pewnego dnia znalazł w sklepie malutką roślinkę, która dzięki zapewnieniom sprzedawczyni miała uszczęśliwić każdego,  do kogo trafi… Miała być wyjątkowa, pochodziła prosto z serca dżungli! Zachwycony znaleziskiem mężczyzna pobiegł do domu, ale wkrótce stwierdził, że został oszukany bo nic się nie zmieniło. Kiedy kładł się spać tego wieczoru sam zadał sobie pytanie: „czy on kiedyś jeszcze zaśpiewa?”. Dzień przywitał Osvalda ogromną zmianą, bo otóż malusia roślinka urosła do gigantycznych rozmiarów, a pokój przypominał prawdziwą dżunglę! Przez to wszystko klatka się przewróciła, a Fiu-Fiu odleciał. Oszołomiony, elegancki pan wybiegł przed siebie w poszukiwaniu ptaszka, a wówczas jego oczom ukazał się widok niebywały: całe miasto przypominało dżunglę. Każdy skrawek ulicy wypełniały liany i rośliny. Osvaldo wyruszył przed siebie, w gąszcz pełen dźwięków, wypełnionych odgłosami przeróżnych zwierząt. Z ogromnym trudem przeciskał się coraz dalej, mijając panterę, Indianina, a nawet płynąc łódką. Zmęczony, ukołysany odgłosami dżungli zasnął, po to by rano usłyszeć upragniony, wyczekiwany dźwięk!

Nie, Fiu-Fiu nie wrócił do domu, ale możecie być pewni że ta mała roślinka miała swoje ogromne znaczenie i dokonała rzeczy niesamowitych. Dlaczego Osvaldo powrócił tak szczęśliwy do domu, choć nie towarzyszył mu ptaszek? Co takiego zadziało się przez dwa dni, co na zawsze odmieniło eleganckiego jegomości? Kogo zastał w domu po swoim powrocie? Koniecznie zanurzcie się w tę pełną ciepła lekturę, której towarzyszy także kolor czerwony – a i on ma duże znaczenie w powieści. Znaczy rewolucję głównego bohatera i oczywiście świadczy o miłości, której brakowało zawsze Osvaldowi i ptaszkowi. Dwaj bohaterzy, dwie barwy i dwie drogi do szczęścia.

 

 

 

Tutaj czeka Was urocza niespodzianka 🙂 Rozkładane strony, ale nie zdradzę co kryją! Koniecznie musicie zobaczyć to na własne oczy.

 

 

 

 

Polecamy! Obłędne wydanie, z przecudownymi ilustracjami, oraz dwoma rozkładanymi stronami przeniosą małych czytelników w samo serce dżungli. Niesamowita historia o poszukiwaniu sensu życia, radości, spełnienia i miłości. Prawdziwa uczta dla oczu i duszy.

 

koszyk

 

http://wydawnictwo-tadam.com.pl/wp-content/uploads/2017/02/TAdam-baner.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.