„Gabinet anatomii” – podróż w głąb ciała – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dzisiaj przychodzę do Was z prawdziwą petardą! Zaglądając do stoiska wydawnictwa Dwie Siostry podczas 21 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie natrafiłam na niesamowitą książkę. Nie mogłam przejść obok niej obojętnie, podobnie jak koleżanka z którą byłam, więc obie bez chwili zastanowienia kupiłyśmy tę pozycję. Jak szybko się okazało, to była świetna decyzja, gdyż dzieci są zafascynowane podróżą w głąb ludzkiego ciała.

„Gabinet anatomii”  to książka dużego formatu, w twardej oprawie, zawierająca kieszonkę w której znajdują się magiczne soczewki. Wystarczy przyłożyć je do oka, aby zajrzeć do do wnętrza organizmu. Trzy kolory i trzy możliwości obserwacji:

  • soczewka czerwona – szkielet
  • soczewka zielona – mięśnie
  • soczewka niebieska – narządy i naczynia krwionośne

To, że ludzkie ciało jest niesamowitym, inteligentnym i pełnym związków chemicznych organizmem wiemy od dawna, jednak jak mają zrozumieć to wszystko dzieci? Oczywiście z wielu książek i naszych opowieści mali czytelnicy znają podstawową wiedzę, jednak dotąd trudno było znaleźć książkę, dzięki której mogą to wszystko zobaczyć na własne oczy. Ta pozycja w zupełności odpowiada na wszystkie ważne pytania odnośnie sekretów ludzkiego ciała, a dodatkowo pokazuje co się znajduje w jego wnętrzu.

Z książki korzysta się bardzo prosto. Podzielona jest na trzy działy:

  1. Części ciała
  2. Rentgen
  3. Gabinet anatomii

Najpierw przyglądamy się danej części ciała i czytamy bardzo przystępnie podane o niej informacje. Następnie możemy wybrać się do pracowni rentgenowskiej i obejrzeć dokładnie każdy zakamarek ludzkiego ciała, a nawet zobaczyć jak rozwija się dziecko w łonie matki. Gabinet anatomii zaś to kopalnia wiedzy o działaniu organizmu.

Każda karta to kolejny sekret do odkrycia, a jest ich naprawdę dużo, gdyż znajdziemy tu informacje o głowie, oczach, uszach, ustach, nosie, sercu, żebrach i płucach, jamie brzusznej, rękach i dłoniach, nogach i stopach, oraz o tym jak rozwija się dziecko.

Dzięki tak ciekawej formie książki dzieci z chęcią i zapałem siadają do niej i krok po kroku odkrywają kolejne ciekawostki. Ujrzenie tak dokładnie i szczegółowo każdej kości, mięśnia, czy narządu wewnętrznego zapewne znacznie bardziej przemówi do młodych czytelników i będzie cenną wiedzą na przyszłość. Książka skierowana jest do dzieci, ale zachwyca także dorosłych. Moja córka już nie może doczekać się lekcji biologii, gdyż zamierza zabrać na nią swoją książkę. Myślę, że będzie świetnym uzupełnieniem szkolnej wiedzy i genialną pomocą naukową.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy gorąco ten efektowny album o ludzkim ciele zilustrowany za pomocą wyjątkowej techniki graficznej. Wystarczy prześwietlić ludzkie ciało od stóp do głów, by dowiedzieć się jak serce pompuje krew, sprawdzić co się dzieje kiedy oddychasz, policzyć kości w szkielecie i zajrzeć w głąb mózgu. Dzięki pomysłowej technice graficznej wykorzystanej przez duet Carnovsky, każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie aż trzy „warstwy”, które koniecznie musicie zobaczyć na własne oczy! To również genialny pomysł na nietuzinkowy prezent.

 

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

 

2 thoughts on “„Gabinet anatomii” – podróż w głąb ciała – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dodaj komentarz