Lody we wszystkich smakach – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Książki pobudzają wyobraźnię – o tym wie każdy, ale dziś przychodzę z taką wyjątkową, niezwykle mocno rozbudzającą emocje i marzenia książką od wydawnictwa Dwie Siostry – „Lody we wszystkich smakach” autorstwa Pawła Mildnera.

Czytam ją z dziećmi codziennie i każdego dnia daje nam do myślenia. Ta oszczędna w słowach opowieść udowadnia że warto marzyć!

 

koszyk

 

Jest Oskar i jest Ola. Jedno mieszka w wielkim wieżowcu, drugie w małym domku pod miastem. Każde z nich ma marzenia i głośno o nich mówi, nawet jeżeli jest to zwiedzenie skorupki ślimaka, czy bycie niewidzialnym. Oboje pragną czegoś innego, w głowach mają i te zwykłe i te niecodziennie pomysły. Jedno chce być w cętki, drugie kierować tramwajem, jednemu marzy się bycie marynarzem, drugiemu mieć dużą rodzinę. A czy jest coś, czego oboje pragną? Takie jedno łączące ich marzenie? Przekonajcie się sami i sięgnijcie koniecznie po tę historię.

Piękne, oszczędne w barwach i formie ilustracje chwytają za serce. Nie są infantylne, są takie dziecięce i ciepłe. Mnie kojarzą się z beztroskim dzieciństwem. Cudowna puenta udowadnia co w życiu jest ważne i z kim warto odkrywać ten świat. Bardzo Wam polecam, sięgnijcie po nią z dziećmi. Takie nieoczywiste książki są niezwykle wartościowe, mają moc i udowadniają dzieciom że warto mieć marzenia i bujać w obłokach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz