Lampka – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dawno żadna książka nie wywołała w nas tylu emocji! Ledwie po nią sięgnęliśmy, a już „za chwilkę” była przeczytana. Choć to obszerna, ponad trzystu-stronicowa powieść to czytając ją czas się dla nas zatrzymał! Nie mogę nawet napisać że my ją czytaliśmy, my ją … pochłanialiśmy. Strona po stronie przeżywaliśmy akcję, emocje bohaterów i tą wielką nutę zagadki.

Morze, latarnia morska, mała dziewczynka i potwór. Niby niewiele, ale uwierzcie mi na słowo – ta historia porwie nie tylko dziecięce serca!

Lampka” to debiutancka powieść niderlandzkiej pisarki i ilustratorki Annet Schaap, nagrodzona między innymi prestiżowym Złotym Rysikiem i przełożona na szesnaście języków.

Na półwyspie stoi szara i wysoka latarnia morska. To dzięki jej światłu statki bezpiecznie dopływają mijając skałę, która znajduje się na samym środku zatoki. W domu obok wieży mieszka latarnik August ze swoją córką. To ona zapala i gasi codziennie światło, przemierzając sześćdziesiąt jeden stopni wieży. Ojciec z trudem porusza się, kulejąc, do tego dużo pije…

Jeden dzień na zawsze zmienił życie tych dwojga. Skończyły się zapałki, a mała Emilia, zwana Lampką ruszyła w największą burzę do sklepu, by jak zwykle wziąć kolejne pudełko na zeszyt. Walczyła z żywiołem, za wszelką cenę chciała zapalić światło, ale nie zdołała przezwyciężyć nawałnicy. Ten jeden raz nie zapaliła światła i tej nocy rozbił się statek.

Tak zaczyna się ta przejmująca historia. Nie mam sumienia zdradzać Wam dalszej fabuły, nie mogę tego zrobić! Historia jest tak dynamiczna, zaskakująca, mądra, emocjonalna i po prostu wspaniała, że trzeba po nią sięgnąć. Skierowana jest do dzieci od około 10 roku życia, ale nawet dużo starsza młodzież i dorośli mogą po nią sięgnąć. Powinni sięgnąć!

Baśniowa opowieść, Czarny Dom, w którym skrywa się potwór, morskie stworzenia, a w tym wszystkim mała, dzielna dziewczynka o największym sercu, która nie potrafi czytać… Cudowna, magiczna książka o wielkiej, trudnej przyjaźni, o rodzicielskiej miłości, o biedzie, trudach i marzeniach. Wyjątkowa książka, dla nas jedna z tych NAJ NAJ jakie mamy w swojej biblioteczce. Porwała serca całej naszej rodziny, moje, dzieci i mojego męża, który dzielnie i wytrwale słuchał jak czytam tę powieść na głos. Koniecznie po nią sięgnijcie. Polecamy z całego serca!

koszyk

Lampka

Tekst i ilustracje: Annet Schaap

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas

Ilość stron: 328

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz