Książeczki do odkrywania czytania – Wydawnictwo Sofijka

Dziś zapraszam Was do pięknego świata klasycznych i znanych Wam bajek, w wydaniu jakiego dotąd nie było! Poszukując ciekawych, nietuzinkowych i mądrych książek dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytelnictwem znalazłam Wydawnictwo Sofijka. A któż to jest ta Sofijka? Jest postacią stworzoną przez niespełna sześcioletnią córkę wydawczyni tej serii. Mała Zosia gdy rozpoczęła swoją przygodę z czytelnictwem zaczęła też tworzyć własne książeczki, a dzięki wsparciu mamy zrodził się piękny pomysł, aby stworzyć pozycje, które innym dzieciom pomogą w nauce czytania. Zofia to po grecku Sofia, stąd nazwa tej serii. Jej pomysłodawczyni – Monika Jędrzejewska – Wiergiles włożyła w te książeczki ogrom pracy, kawał serca i stworzyła coś po co dzieci z chęcią, przyjemnością i ogromną frajdą sięgają.

 

img_0387

 

Książeczki do odkrywania czytania to obecnie seria trzech tytułów: „Abecadło” Juliana Tuwima, „Okulary” Juliana Tuwima i „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredro. Ale to nie są zwykłe książeczki z popularnymi wierszykami, gdyż pozycje zawierają także ciekawe ćwiczenia oparte na nowatorskich metodach pedagogiki zabawy, które zostały stworzone przez profesjonalny zespół pedagogów, oraz rodziców. Seria ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5 – 8 lat, a to co nas w niej urzekło to duże litery i ciekawe zadania edukacyjne, dzięki którym dzieci ćwiczą pamięć i czytanie ze zrozumieniem. Klasyczne dzieła polskiej literatury nabrały tu innego wymiaru, a czytanie poprzez zabawę stało się znacznie przyjemniejsze. Te książeczki wspierają dziecięcą kreatywność i są mądrym spędzeniem czasu. Każda z nich zawiera 34 strony i posiada solidną, tekturową okładkę – wytrzymałą w kontakcie z małymi rączkami. Piękne ilustracje dopełniają całości.

 

Jak wygląda przygoda z sofijkowymi cudami?

Przepis jest taki: najpierw czytamy wiersz – wspólnie, lub dziecko może próbować samo swych sił, następnie uzupełniamy ilustracje naklejkami, które znajdują się wewnątrz każdego tytułu. Kolejnym krokiem jest pokolorowanie obrazka i rozwiązywanie zadań poprzez szukanie odpowiedzi, odkrywanie literek, próby czytania i pisania, a przede wszystkim wymyślania własnych zabaw do tekstu, a przez to spędzanie czasu na dobrej zabawie. Za każde prawidłowo zrobione zadanie pociechy zbierają punkty, a dla tych najwytrwalszych czeka dyplom „Odkrywcy czytania” w który wpisujecie imię i nazwisko dziecka, oraz wklejacie naklejkę, która najbardziej się Wam spodobała: mistrz czytania, odkrywca czytania, lub gratulacje! jesteś super.

 

 

img_0392

 

s3

 

s4

 

s5

 

s6

 

img_0397

 

s7

 

s9

 

s8

 

img_0403

 

s

 

s11

 

s1

 

Polecam serdecznie tę rewelacyjną serię każdemu małemu czytelnikowi. My jesteśmy nią oczarowani, gdyż bije z niej ogromna pasja i miłość do książek, oraz do dzieci. Najmłodsi uwielbiają krzyżówki, odszukiwanie różnic, naklejki, kolorowanki i zadania, w których mogą się wykazać. Tutaj wszystko to jest spełnione: cudowne, klasyczne wiersze znane od pokoleń i mądra zabawa na długi czas.

 

 

Zapraszam Was na stronę Wydawnictwa Sofijka, gdzie znajdziecie całą serię edukacyjnych książeczek, oraz dodatkowe propozycje zabaw na odkrywanie czytania.

wydawnictwo sofijka

Ponadto obecnie trwa wspaniała akcja, w którą warto się włączyć:

15078816_1356750397668559_529851382435743550_n

One thought on “Książeczki do odkrywania czytania – Wydawnictwo Sofijka

Dodaj komentarz