„Kropka. Kto to mówi?”- piękna, pełna miłości książka o ciąży! Magdalena Ludwiczak

Z wielką przyjemnością zapraszam Was dziś na recenzję niezwykłej, ciepłej i pełnej miłości książki o cudzie życia. Ciąża jest wyjątkowym stanem w życiu kobiety. To niezwykły dar, który dla mnie był trzykrotnie najpiękniejszym cudem! Jak o przebiegu ciąży rozmawiać z dziećmi? Jak pokazywać im, co dzieje się w brzuchu mamy? Jak przygotować dziecko na rodzeństwo? Jak ofiarować dziecku wyjątkową pamiątkę na całe życie? Wystarczy sięgnąć po tę książkę!

„Kropka. Kto to mówi?” jest subtelną, delikatną, pełną czułości historią, którą autorka, Magdalena Ludwiczak zaczęła pisać, kiedy jej córka zaszła w ciążę. Postanowiła ukazać życie tej małej Kropki od poczęcia do narodzin w zabawny dla dzieci sposób. Przepiękne ilustracje do książki przygotowała sama autorka.

Magdalena Ludwiczak – prozaiczka, plastyczka, bibliotekarka i pedagożka pracuje jako bibliotekarz, dzięki czemu idealnie łączy pasję czytania, pisania i obcowania z czytelnikami. Zajmuje się fotografią, rysunkiem i sztuką. Fascynuje się historią rodzinną tworząc drzewa genealogiczne. Jest także prezesem stuletniego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Międzychodzie. Książka „Kropka. Kto to mówi?” powstała z potrzeby serca i będzie prawdziwą perełkę w biblioteczce każdego młodego czytelnika.

koszyk

Kiedy przeczytaliśmy tę książkę po raz pierwszy, wspólnie, rodzinnie, mój mąż powiedział: „O, jaka pomysłowa książka! Szkoda, że wcześniej takiej nie było”! To prawda. Takiej pozycji bardzo brakowało dotąd na rynku książki dziecięcej. Historia opowiada losy maleńkiej Kropki, która znalazła się pod sercem kobiety. Każda rozkładówka to jeden rozdział, który składa się z przemyśleń i opowieści Kropki oraz malowniczej ilustracji. Poznajemy tę małą istotę, która odkrywa swój ciepły, bezpieczny dom. Dowiadujemy się co czuje, co słyszy, jak się rozwija i jak na jej przyjście reagują rodzice. Wszystko od maleńkiej Kropeczki, aż po dziecko, które przychodzi na świat!

Piękna książka! Jej urzekający klimat skradnie serca nie tylko dzieci. Myślę, że książkę warto podarować każdej kobiecie oczekującej dziecka, a także dzieciom, które oczekują rodzeństwa. Pod koniec znajdziecie wszystkie ilustracje w wersji czarno – białej, tak by mali czytelnicy mogli pokolorować je samodzielnie, według własnych pomysłów. Są także miejsca na rysunki pokoju przygotowanego dla Kropki, czy pierwszego spaceru maleństwa. Starannie wydana, wartościowa, urocza lektura dla całej rodziny.

Bardzo polecam!

„Kropka. Kto to mówi?”

Tekst i ilustracje: Magdalena Ludwiczak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 58

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo: Białe Pióro

Magdalena Ludwiczak

Dodaj komentarz