Krokodyl i Żyrafa. Zakochana para – wydawnictwo ESTERI

Tą nietypową parę poznaliśmy kilka miesięcy temu w książce „Mały Krokodyl i wielka miłość” o które pisałam tutaj –> KLIK. Opowieść o wspaniałym uczuciu, któremu nie straszne są żadne przeciwności losu bardzo nas poruszyła, więc z przyjemnością sięgnęliśmy po kolejny tom z serii.

Tym razem mamy do czynienia z historią, która udowadnia że miłość przezwycięży wszystko, a odmienność wymaga akceptacji, tolerancji i szacunku.

 

 

„Krokodyl i Żyrafa. Zakochana para” to powieść niemieckiej autorki, Danieli Kulot, która porusza ważne życiowe aspekty  w sposób często przewrotny, humorystyczny, a do tego przepięknie wypełnia je ilustracjami. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Esteri i skierowana jest do dzieci od około trzeciego roku życia. Przekładu na język polski dokonała Urszula Pawlik.

Krokodyl i żyrafa to zakochana para. Ona ogromna, on malutki, ale ich miłość nie zna barier. Są szczęśliwi. Pewnego dnia postanowili wybrać się do miasta. Spędzając wspólnie miło czas nie zauważyli spojrzeń którymi byli zewsząd obrzucani. Wytykano ich palcami i wyśmiewano, a gdy się o tym zorientowali szybko ruszyli w drogę do kolejnej miejscowości. Tam nie było lepiej, szepty i spojrzenia były upokarzające. W końcu postanowili wrócić do domu, do swojej oazy spokoju i bezpieczeństwa, gdzie nikt ich nie osądza. Sytuacja zmieniła się jednak gdy zawyła syrena strażacka, a para ujrzała wielkie płomienie w okolicznym domu… Nie zważali na nic, postanowili działać!

Jak to możliwe że na ogromną żyrafę i małego krokodyla zaczęto patrzeć przyjaźnie? Koniecznie sięgnijcie po tę opowieść i zobaczcie jak wielka jest prawdziwa miłość, która potrafi porozumiewać się bez słów. Autorka porusza w niej wiele wartości i uświadamia młodych czytelników że nie warto osądzać nikogo po wyglądzie. Wartościowa, mądra opowieść która otwiera drzwi do wielu potrzebnych rozmów z dziećmi. W obecnych czasach, w których mamy tak wiele często zapominamy o najważniejszym – o szacunku do drugiej osoby, o tolerowaniu jej wyborów, o akceptacji odmienności.

Polecamy! Ilustracje są wspaniałe.

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

esteriesteriesteri

Dodaj komentarz