Jeszcze pięć minut – Wydawnictwo TAKO

Czas! Jakże różnie możemy go postrzegać. Czasami wlecze się jak żółw, a czasami płynie nieubłaganie. Dzieci także interpretują go w różny sposób i to często zupełnie inny niż my, dorośli. Ta opowieść pokaże Wam jak wiele można zrobić w pięć minut!

 

 

„Jeszcze pięć minut” to przepiękna graficznie powieść Marty Altés, w której znajdziemy nie tylko ważny przekaz, ale i doskonały humor. Jest to bardzo życiowa historia, w której obserwujemy zabieganego tatę lisa i jego dzieci. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Tako.

 

Według dzieci piąta rano to idealna pora na pobudkę. Tata jest jednak innego zdania i prosi maluchy o jeszcze pięć minut… Według niego to tak niewiele, ale dzieci w tym czasie potrafią zdziałać wiele, np. zrobić bałagan 😉

 

Na hasło „nie mamy czasu” najmłodsi także reagują odmiennym zdaniem, bo przecież w drodze do przedszkola jest czas na tak wiele aktywności. Można skakać po kałużach, obserwować ptaki, czy zawiązywać nowe znajomości.

 

Najgorzej jest gdy trwa najlepsza zabawa, np. na urodzinowym przyjęciu. Tata zawsze mówi że „już czas wracać”, ale to przecież nieprawda.

 

A najbardziej tata myli się uważając że czas dla niego oznacza ciszę i spokój… Przecież to pomyłka! Dzieci uważają że najlepsza jest wówczas frajda i troszkę hałasu. No i jeszcze czas płynie zdecydowanie za wolno gdy jest się głodnym lub gdy czeka się na upragnioną roślinkę posadzoną samodzielnie z malutkiego nasionka.

 

Bohaterowie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, różnicami w postrzeganiu czasu i choć uważają że znają się nie nim lepiej niż tata to on wie najlepiej gdy jest czas na wspólną, wieczorną lekturę. A każde wyproszone przez dzieci pięć minut więcej, to pięć minut dłużej z ukochanym tatą.

 

 

 

 

 

 

koszyk

Urocza, ciepła historia, która udowadnia jak ważny jest wspólnie spędzony czas. Mimo codziennego pędu, mimo nawału obowiązków czas z dzieckiem jest bezcenny. Warto znaleźć go każdego dnia i celebrować wspólne chwile, najlepiej z wartościową literaturą. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę i zobaczcie co oznacza pięć minut. Polecamy!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.