„Kotek Psotek, Karuzela, Kołowrotek” – PATRONAT BLOGA

Wiersze warto czytać już najmłodszym dzieciom. Mają one ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju małego czytelnika. Rymowane opowieści stymulują słuch fonematyczny, kształcą umiejętności słyszenia melodii języka i rozróżniania rymów. Ponadto dzieci zauważą, iż słowa tworzą pary, jak np. figle – śmigle, drapie – łapie, zawierucha – dmucha, dlatego z chęcią będą je wychwytywać i powtarzać.

Bardzo lubimy zabawne i rymowane wiersze, stąd z ogromną przyjemnością objęliśmy patronatem książkę „Kotek Psotek, Karuzela, Kołowrotek” z Wydawnictwa Novae Res. Jest to zbiór 19 niedługich, rymowanych opowieści których autorką jest Monika Sylwia Ziemann – autorka wierszy dla dzieci, bajek i tekstów piosenek. Ów zbiór wierszy jest jej debiutem poetyckim. W planach ma kolejny tomik poezji „Słowa, litery i różne afery” oraz wierszowaną bajkę „Wredna mucha”. Znakami rozpoznawczymi jej tekstów jest naturalne poczucie humoru, prosty przekaz, lekkość, pogoda ducha i dystans wobec świata dorosłych.

Książka wydana jest w twardej oprawie i liczy 50 stron. O wygląd wizualny zadbała Grażyna Rigall tworząc niebanalne, malownicze, idealnie odzwierciedlające emocje ilustracje. Jej największą zawodową pasją jest projektowanie i wykonywanie unikatowych lalek, których egzemplarze prezentuje na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Prowadzi także lekcje sztuki i warsztaty plastyczne dla dzieci w swoim rodzinnym Sopocie. Tę charakterystyczną kreskę bez problemu rozpoznały moje dzieci, znana jest im bowiem ze współczesnej baśni „Łopianowe pole” o której pisaliśmy tutaj –> KLIK

Dodatkowo książka zawiera płytę CD, dzięki której możecie wysłuchać wszystkich wierszy w wykonaniu genialnego Piotra Fronczewskiego – polskiego aktora teatralnego, radiowego, filmowego, dubbingowego, piosenkarza i satyryka.

Autorka porusza w swych wierszach zwykłe, przyziemne tematy, ale obiera je w tak ciepłe, a zarazem proste dla małego czytelnika słowa, aby mógł on podczas lektury świetnie się bawić. Dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w lekturze i np. odgadywać o jakim zwierzęciu jest wiersz „Psotek”, pokręcić się na karuzeli, zobaczyć czym różni się gwarne miasto od spokojnej wsi, a nawet zobaczyć hulający wokół wieży Eiffla wiatr! Będą także walki kogutów, opowieść o chłopcu który stronił od mycia, cwana wiewiórka, oraz ćwir! ćwir! – głodny wróbel. Urocza modna zebra, nieco straszne sowy, wieczorny księżyc, czekolada która psuje zęby i wiele, wiele więcej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo serdecznie polecamy! Krótkie, rymowane wiersze w otoczeniu pięknych ilustracji spodobają się maluchom już od 3 roku życia. Zawarte na kartach książki zagadnienia pomogą małym odkrywcom lepiej zrozumieć otaczający je świat i zapewnią mile i wartościowo spędzony czas.

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania novae res logo

7 thoughts on “„Kotek Psotek, Karuzela, Kołowrotek” – PATRONAT BLOGA

 • 11/02/2018 at 09:16
  Permalink

  Uwielbiamy wydawnictwo NOVAE RES. Nasze dwie ukochane książki wydane przez to wydawnictwa to Detektyw Tufnell i balon, oraz przecudowne Ziarnko prawdy. I to wydawnictwo jest z Gdyni …a my całym sercem jesteśmy za Trójmiastem 🙂 Karuzelka na zdjęciach piękna 🙂

  Reply
  • 11/02/2018 at 11:53
   Permalink

   Dla nas to pierwszy kontakt z tym wydawnictwem i już jesteśmy oczarowani! Piękna książka dopracowana w najdrobniejszym szczególe 🙂 Dziękuję za miłe słowa – karuzelkę bardzo lubimy nakręcać i słuchać jej pięknych melodii.

   Reply
  • 11/02/2018 at 16:18
   Permalink

   Jest świetna! I jakie mistrzowskie wykonanie Piotra Fronczewskiego 🙂

   Reply
 • 15/02/2018 at 14:53
  Permalink

  Śliczne wydanie książkowe od Novae Res! Nie wiedziałam, że wydają również dla dzieci. Fajnie, że jest to jeszcze rozszerzone o CD. Będę musiała rozejrzeć się za tą książką!! 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.