Kot maruda – Wydawnictwo CzytaLisek

Ależ czekaliśmy na tę książkę! Z wielką radością i ogromnymi emocjami witamy na rynku książki dziecięcej wydawnictwo CzytaLisek, które jest najmłodszą oficyną w Grupie Wydawniczej Helion.

„Kot maruda” to pierwsza książka, która ukazała się pod skrzydłami CzytaLiska, a my z dumą jej patronujemy!

Premiera 15 czerwca 2022 roku.

koszyk

Z kodem WNASZEJBAJCE otrzymacie 15% rabatu! 🙂

Tę książkę napisało życie!

Pewien chłopczyk bardzo marzył o kocie. Codziennie wypraszał u rodziców, by pod ich dachem mógł zamieszkać futrzany przyjaciel. W końcu się udało i rodzina wybrała się do schroniska! Chłopczyk znalazł wymarzonego przyjaciela, nazwał go Max i powoli oswajał z nowym otoczeniem. Niestety kot nie wykazywał do niczego entuzjazmu, nic go nie interesowało, wciąż patrzył tylko w ścianę, a na dodatek sprawiał problemy… Wszyscy domownicy byli wściekli, jedynie chłopiec kochał Maxa i za nic nie chciał się z nim rozstać. Pewnego dnia dom odwiedziła pani ze schroniska, a wtedy młody właściciel kota wpadł na pomysł, a właściwie jedyną deskę ratunku. Powoli, na głos zaczął czytać książkę (choć wcale za tym nie przepadał), a wówczas stało się coś niesamowitego. Kot zaczął się zbliżać, przytulać, był wyraźnie zadowolony i szczęśliwy! Słuchał do samego końca.

Ta ciepła, urocza opowieść udowadnia jak bardzo się różnimy i jak bardzo potrzebujemy akceptacji takimi jakimi jesteśmy. Choć głównym bohaterem opowieści jest kot, to równie ważny w tej historii jest chłopiec. Dzieci w szkole wyśmiewają go, bo czyta powoli, a Max jest tym czytaniem zachwycony. To buduje w kilkulatku pewność siebie, radość i wzmacnia jego poczucie wartości. Kot i człowiek uzupełniają się idealnie! Finał opowieści jest wspaniały – cała klasa co wtorek chodzi do schroniska i czyta bezdomnym kotom. Każdy robi to tak, jak potrafi – jedni wolno, inni szybko, a koty nikogo nie oceniają, są zachwycone. Wielu z nich znalazło nawet nowe domy.

Piękna, cudownie zilustrowana historia tryska wartościami, optymizmem, mądrością i humorem. Idealna lektura dla każdego, kto docenia wyjątkowe książki!

Sophie Blackall jest ilustratorką wielu książek z listy bestsellerów New York Timesa. Dwukrotnie zdobyła odznaczenie Caldecott Medal. Do książek jej autorstwa należą The Baby Tree, Hello Lighthouse, Finding Winnie i cykl Nierozłączki o Lilce i Pestce.

Bardzo polecamy!

„Kot maruda”

Tekst i ilustracje: Sophie Blackall

Przekład: Marta Duda – Gryc

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: CzytaLisek

Z kodem: WNASZEJBAJCE kupicie książkę z 15% rabatem TUTAJ

Dodaj komentarz