Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią – Wydawnictwo PUBLICAT

Kosmos od zawsze nas fascynuje. Każda książka po którą sięgamy w tym temacie odkrywa przed nami coś nowego, ciekawego, coś co zostaje w naszej pamięci na długo. A jak to zrobić by wiedza została w głowach i by dzieci chciały takie książki czytać? Rozwiązanie jest proste – przygotować ją w taki  sposób by fakty były ciekawie, przystępnie opisane, z dużą dozą humoru i młodzieżowego klimatu.

Taką właśnie publikacją jest „Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią” od wydawnictwa Publicat. To fascynująca historia kosmosu, czarnych dziur, planet, ciemnej materii i czerwonych karłów, opowiedziana w prosty i zabawny sposób, zrozumiały dla każdego!

 

 

Autorem książki jest Boguś Janiszewski,  ilustracje przygotował Max Skorwider.

Lekturę zaczynamy informacjami o tym, co było ze wszechświatem zanim go nie było. Następnie dowiadujemy się skąd kosmos bierze energię do życia, czy występuje w nim temperatura poniżej zera i przechodzimy do narodzin gwiazd. Duży dział poświęcony jest planetom, kosmicznej materii i galaktykom. Wszystko to wypełnione jest humorem i zabawnymi ilustracjami, dzięki czemu ta lektura nie jest zwykłą książką o kosmosie. Tutaj wszystko ma swoje wytłumaczenie w codziennym życiu i to jest wspaniałe.

Nie zabrakło tu poważnych i szczegółowo opisanych zagadnień, dotyczących np. powłok elektronowych, powstawania galaktyk eliptycznych, czy zasad uwalniania energii jądrowej w Słońcu. Książka skierowana jest do dzieci od około 9 roku życia, ale nawet dorośli chętnie po nią sięgną. Zachęcam do wspólnej, rodzinnej lektury. To bardzo wartościowa pozycja, ciekawie wyczerpująca temat.

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W serii „To, czego dorośli Ci nie mówią” znajdziecie także:

MÓZG
POLITYKA
EKONOMIA

 

 

Publicat