Kosmiczne wyzwania – Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON
Przeczytałam ostatnio z Januszkiem bardzo kosmiczną książkę! Muszę przyznać, że przekaz i sposób w jaki jest napisana są bardzo przystępne i trafiają do dzieci jak mało które.
„Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy” to fascynująca i pełna ciekawostek podróż, w którą warto wybrać się całą rodziną. Nie ruszając się z kanapy przeniesiecie się w odległe zakątki globu, a podbój kosmosu będzie na wyciągnięcie ręki.
Autorami książki są Artur B. Chmielewski – syn Papcia Chmiela i Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka. Artur Chmielewski w dzieciństwie marzył o budowaniu statków kosmicznych, a dziś pracuje w NASA jako kosmiczny inżynier. Spełnił swoje marzenia, pasje i robi to, co kocha, bo wie, że warto podążać za samym sobą!
W tej książce poznacie fantastyczne, kosmiczne projekty, o których nie usłyszycie nigdzie indziej, do tego przekonacie się jak w wielkich agencjach kosmicznych rozwiązuje się problemy. Dowiecie się wszystkiego o lądownikach, zrobicie własne „lądowanie na Marsie”, przekonacie się także czym jest grawitacja. Czeka Was lądowanie na Księżycu, Marsie, Jowiszu i na Wenus, a nawet na komecie! Bardzo ciekawym tematem, który porusza autor jest zdobywanie wiedzy. I to nie tylko tej fachowej. W Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Kalifornii są także zajęcia o tym, jak zachowywać się miło i uprzejmie wobec współpracowników, uważnie ich słuchać i pracować w dobrej atmosferze, nawet jeśli za kimś nie przepadamy – fantastyczne, prawda? Takie lekcje powinny odbywać się także w polskich szkołach 🙂
To nie tylko książka o kosmicznych misjach, ale także o wyobraźni, o roli kobiet w inżynierii, o biologii i astronomii, o tym, że zawsze wystarczy pokombinować i że warto zdobywać wiedzę. Bardzo spodobała mi się ściąga dla młodych inżynierów. Te dziesięć ważnych punktów warto zapisać w pamięci i powracać do nich w chwilach trudu i słabości. Jest coś jeszcze: zagadki i zadania! Dzięki nim dzieci zobaczą jak wszystko na świecie jest ze sobą powiązane. Czy wiedzieliście na przykład co ma wspólnego mleko w proszku, wykrywacz dymu i smarfton? Nie? To koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Od pierwszej, po ostatnią stronę jest „naszpikowana” takimi ciekawostkami, a pod koniec czeka słowniczek z licznymi zagadnieniami, dzięki którym dowiecie się czym jest atmosfera, ciało niebieskie, ciemna materia, czarna dziura, jądro komety, kwaśne deszcze orbita, rok świetlny, prędkość kosmiczne i wiele, więcej.
Bardzo polecamy!
„Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy„
Tekst: Artur B. Chmielewski, Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka
Ilustracje: Dagmara Jagodzińska
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192
Dla dzieci: 9+
Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON