Klocki drewniane z sylabami do nauki czytania.

Nauka czytania w formie sylab układania? Czemu nie!

Jako mama dużej rodziny staram się wyszukiwać dla dzieci przeróżne mądre i wartościowe książki, również takie pomagające w podejmowaniu wyzwania jakim jest samodzielne czytanie. Nie od dziś wiadomo, że nauka idzie dużo lepiej w parze z zabawą,  dlatego oprócz książek korzystamy również z wielu innych pomocy, które zachęcają dzieci do kreatywności w czytelnictwie. Jednym z bardzo ciekawych pomysłów, które odkryliśmy aby tę słowną zabawę rozwijać są drewniane klocki z sylabami. Według mnie to świetna pomoc dla dzieci wchodzących w świat literek, sylab, czytania, składania wyrazów. Możliwości na zabawę jest bardzo dużo. Ostatnio moja córka i syn wymyślili zawody kto ułoży najwięcej wyrazów, potem kto ułoży najdłuższy wyraz, a nawet stworzyli sylabową piramidę.

 

 

 

Zestaw składa się z 20 drewnianych klocków, wymiar każdego to 2,5 cm x 2,5 cm x 2,5 cm i na każdym boku  znajdziemy inną sylabę. Łącznie to 114 sylab i samogłosek, które są grawerowane laserowo. Mamy tu więc tylko drewno, bez żadnych dodatków, nic nie jest naklejane, czy malowane, więc daje to pewność że jest to trwały, ekologiczny, porządnie wykonany produkt, który posłuży na długo. Do wyboru są sylaby małe, lub duże. My posiadamy obecnie zestaw z małymi sylabami, ale skusimy się także na duże, bo wtedy możliwości będzie jeszcze więcej. Całość zapakowana jest w tekturowe pudełeczko w kolorze pomarańczowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Świetny pomysł na rozbudzanie w dzieciach pasji czytelniczych od najmłodszych lat. Do tego klocki posłużą jako pomoc do nauki czytania tzw. metodą sylabową. W tej terapii pedagogicznej wykorzystuje się dzielenie wyrazów na sylaby, oraz syntezę wyrazów z sylab jako bardzo skuteczną metodę usuwającą problemy dyslektyczne, dysgraficzne i logopedyczne. Sposobów na ich wykorzystanie jest więc ogrom. Do tego co również istotne jest to produkt polski, a cena 25,60 pln jest naprawdę atrakcyjna.

 

Klocki możecie zakupić na stronie:

 

6 thoughts on “Klocki drewniane z sylabami do nauki czytania.

Dodaj komentarz