„Kiki Kiklołek i bliźniaki” – kartonowa seria logopedyczna. WIOSNA. Wydawnictwo CZYTOLANDIA

Bardzo cenię ludzi, którzy pełni pasji i determinacji spełniają marzenia. Ludzi, którzy kochają swoją pracę, niosąc tym samym pomoc innym. Jedną z takich osób jest Anna Fryzowicz – Kotarba, mama dwójki dzieci, neurologopeda, pedagog i nauczyciel pracujący z dziećmi dwujęzycznymi w Wielkiej Brytanii. Anna od lat pasjonuje się literaturą dziecięcą i zgłębia tematy związane z psychologią rozwoju małego dziecka. Całe swoje życiowe doświadczenie, pracę i pasję zawarła w bardzo wartościowej książce.

„Kiki, Kiklołek i bliźniaki” to pierwsza część wspaniałej serii, wspomagającej małe dzieci w rozwoju i usprawnianiu umiejętności językowych.

Pozycja będzie cenną pomocą dla rodziców, pedagogów i logopedów, którzy pragną wspierać maluchy wartościową, pięknie wydaną, mądrą lekturą, wypełnioną wartką historią i ćwiczeniami logopedycznymi.

Książkę kupicie na stronie wydawnictwa: www.CZYTOLANDIA.pl

koszyk

Autorka zadbała o bardzo wiele elementów, począwszy od uświadamiania rodziców o etapach rozwoju dziecka, przez zachęcanie do aktywności i wspólnego czytania, aż po gwarancję świetnej zabawy.

Książka opowiada historię rodziny Wesołków: mamy, taty, Tadzia, Józi i Kiklołka. Nastała piękna, słoneczna wiosna, dlatego familia postanowiła wybrać się na wycieczkę. Mali czytelnicy bardzo aktywnie w tej podróży uczestniczą, gdyż obserwując ilustracje oraz onomatopeje odpowiadają na pytania zawarte na każdej rozkładówce. A jak odpowiadają? – robiąc to przez zabawę, z radością i dziecięcą fascynacją, a jednocześnie ćwicząc mimowolnie i naturalnie mowę, stawiając swoje pierwsze językowe kroki.

Nie ma mowy o nudzie ani przez chwilę, bowiem każda strona skrywa dużo atrakcji! Wraz z głównymi bohaterami wybierzecie się na stację paliw, ruchliwą drogą przemierzycie trasę na łąkę, odwiedzicie zagrodę pełną zwierząt, wybawicie się w kulkowym basenie, przekąsicie coś pysznego w restauracji, wyszalejecie się na placu zabaw, a nawet zajrzycie do sklepiku pełnego baloników. W tym wszystkim czeka na Was wiele aktywności, ćwiczących buzię i język.

To bardzo przyjazna, życiowa lektura, pokazująca zwykłą codzienność zwyczajnej rodziny. Dzięki temu dzieci z radością będą mogły utożsamić się z bohaterami i wspólnie z nimi będą brały udział w zabawie. Znajdziecie tu zabawy typu: kto pierwszy znajdzie…, jest również łączenie cienia z odpowiednim zwierzęciem, będziecie mogli ćwiczyć buzię chrapiąc, dmuchając, przesyłając buziaki, czy powtarzając samogłoski.

Walorem książki jest jej wydanie! Duży format, kartonowe, grube, solidne i bezpiecznie strony zapewnią długie zabawy już najmłodszym dzieciom. Piękne ilustracje Daniela Włodarskiego oczarują i zaangażują maluchy na długi czas.

Bardzo polecam! To cenna i pomocna lektura, uświadamiająca że odpowiedni rozwój emocjonalny dziecka jest fundamentem do szczęśliwej dorosłości.

„Kiki Kiklołek i bliźniaki”

Tekst: Anna Fryzowicz – Kotarba

Ilustracje: Daniel Włodarski

Książka całokartonowa

Ilość stron: 34

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo CZYTOLANDIA

2 thoughts on “„Kiki Kiklołek i bliźniaki” – kartonowa seria logopedyczna. WIOSNA. Wydawnictwo CZYTOLANDIA

Dodaj komentarz