Kevin Kangurek, który nie potrafił skakać – Wydawnictwo KROPLA – książki dwujęzyczne!

Książek o samotności, braku tolerancji i przyjaźni przeczytałam z dziećmi już sporo, jednak pierwszy raz spotkałam się z taką, której powstanie ma niezwykle ciekawą historię. Scenariusz do owej historii napisało życie. Poznacie w niej perypetie pewnego australijskiego zwierzaka, odkryjecie wiele fascynujących faktów o faunie i florze, rozwiążecie zagadkę, a do tego będziecie mogli poćwiczyć język angielski. Idealna propozycja dla ciekawych świata, małych czytelników.

 

koszyk

 

Kupując książkę tak naprawdę otrzymujecie zestaw w kartonowym opakowaniu. Komplet zawiera książkę w języku polskim i drugą książkę w języku angielskim, z ilustracjami do pokolorowania.

Autorem książki jest Jonathan Elabor – fizykoterapeuta i rehabilitant, który brał udział w misjach medycznych, latając do pacjentów małymi samolotami. Docierał tam gdzie ludzie najbardziej go potrzebowali, a nie mieli szans dostania się do szpitali i lekarzy. Podczas jednego z takich lotów zauważył stado kangurów, które na widok nisko przelatującego samolotu zaczęło szybko biec, uciekać. Wszystkie prócz jednego, który nie mógł skakać… Kolejną historią jest szpitalny korytarz i mała niepełnosprawna dziewczynka. Nie mogła chodzić, ale dzięki ortezie zaczęła stawiać pierwsze samodzielne kroki. Te dwa wydarzenia wywarły tak duży wpływ na autorze że postanowił on napisać bajkę dla dzieci. Z wielkiej potrzeby serca powstała niezwykła historia, który poruszy nie tylko dziecięce serca.

W środkowej Australii mieszka mały Kevin. Żyje w stadzie z kangurami, ale mimo licznych przyjaciół nie jest szczęśliwy. Smuci go to, że nie potrafi skakać, nie nadąża za kompanami. Jego koledzy są duzi, szybko i wysoko skaczą,  a on czuje się gorszy. Trudno jest mu mówić o swych uczuciach, ale w końcu przełamuje opór i zdradza swe smutki Colinowi, który jest ptakiem. Ten cieszy się że może Kevinowi pomóc, bo zna lekarstwo na jego zmartwienia. Poleca podejść przyjacielowi do wodopoju i dobrze przyjrzeć się swojemu odbiciu. Kevin nie mógł uwierzyć własnym oczom! Nie jest kangurem, tylko wombatem…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspaniała, mądra, wartościowa opowieść o tym że inny nie znaczy gorszy, że warto wierzyć w siebie i być dla siebie dobrym. To także piękna lekcja przyjaźni, szacunku, akceptacji. Książka skłania do refleksji, daje powody do licznych rozmów z dzieckiem i buduje prawidłowe wzorce.

Świetnym rozwiązaniem są dwie wersje językowe! Dzięki nauce języków pokonujemy przecież kolejne bariery i zdobywamy nowe znajomości, więc to kolejna ważna lekcja w wychowaniu młodego człowieka. Pod koniec publikacji znajdziecie także krzyżówkę. Oprócz tej wzruszającej historii poznacie także bliżej kilku mieszkańców Australii i dowiecie się czym jest billabong, czy eukaliptus. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz