Karty edukacyjne Montessori – Narządy wewnętrzne człowieka – RÓŻOWA WIEŻA

Karty edukacyjne Montessori od  Różowej Wieży  pokazywałam Wam już nie raz. Za każdym razem gdy kolejny zestaw trafia do naszego domu jestem pod ogromnym wrażeniem. Jakość, solidność i przede wszystkim merytoryka są tu na najwyższym poziomie! Warto sięgać po tak wartościowe pomoce dla maluszków, bo nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę. Tym razem zapraszam Was w świat anatomii!

„Narządy wewnętrzne człowieka” to zestaw kart do rozszerzania słownictwa i zdobywania wiedzy. Prawdziwy rarytas.

Sami zobaczcie cały zestaw który dziś prezentujemy.

 

koszyk

 

Komplet składa się z zestawu kart edukacyjnych oraz zestawu figurek, które prezentują osiem narządów wewnętrznych człowieka: jelito cienkie, jelito grube, mózg, nerki, płuca, serce, wątrobę, żołądek oraz ich położenie w organizmie.

Karty przedstawiają poszczególne grafiki narządów na białym tle, tak aby maksymalnie wspierać skupienie uwagi u dzieci. Zestaw zawiera kartę kontrolną umożliwiającą kategoryzację, plakat edukacyjny obrazujący umiejscowienie poszczególnych narządów oraz mini memory przygotowane do pracy z plakatem. Karty są trójdzielne, co oznacza że na zestaw składa się dziewięć kart ze zdjęciem bez podpisu, kolejnych dziewięć takich samych kart, ale już opatrzonych podpisami oraz dziewięć podpisów. Taka konfiguracja pozwala na różnorakie wykorzystanie kart.

Figurki pomagają dzieciom jeszcze lepiej poznać wygląd poszczególnych narządów wewnętrznych człowieka. Dzieci mogą utrwalać wiedzę o ludzkim organizmie dopasowując figurki do odpowiednich kart i plakatu edukacyjnego, a w trudniejszej wersji do samych podpisów. Komplet karty plus figurki daje szerokie możliwości do pracy i zabawy z dzieckiem.

Komplet kart i figurek służy do rozszerzania słownictwa metodą Marii Montessori, wspiera naukę nazewnictwa i identyfikacji narządów wewnętrznych człowieka, a jednocześnie pomaga wykorzystać fazę intensywnego rozwoju mowy charakterystyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zestaw kart zawiera 18 podstawowych kart (14x14cm), 9 podpisów (2,5x14cm), 16 okrągłych kart (ø4cm) oraz dwustronny plakat edukacyjny (A3). Karty zapakowane są w kartonowe pudełeczko.

Zestaw figurek zawiera 8 figurek (4-7,5cm) zapakowanych w dedykowany woreczek z surowej bawełny. Figurki nie nadają się dla dzieci w wieku poniżej 3 lat z uwagi na małe elementy. Producentem figurek jest Safari Ltd.

Konsultację merytoryczną zapewniła Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska (mamapediatra.pl).

 

 

 

Od ponad miesiąca tym kompletem bawi się regularnie mój przedszkolak i mogę Was zapewnić że wszystko jest nadal w idealnym stanie. Staś już do perfekcji opanował anatomię. Oczywiście wciąż ogrywa mnie w grze memory, ale jakoś się z tym pogodziłam 😉  Wszystkie karty, plakat i krążki memo mieszczą się w wygodnym kartoniku, więc po zabawie chowamy je i odkładamy na półkę. Plakat może zdobić ścianę.

Na stronie www.RozowaWieza  możecie zakupić same karty, lub w zestawie z figurkami. Możecie tam znaleźć także inne komplety i liczne figurki zwierząt, ale uważajcie – w tym sklepie można przepaść! 😉 Wszystko jest takie piękne. Polecamy z całego serca! To najlepsza inwestycja dla dziecka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Karty edukacyjne Montessori – Narządy wewnętrzne człowieka – RÓŻOWA WIEŻA

Dodaj komentarz