Julian Tuwim „Rzepka” 10 cudownych wierszy.

Za oknem deszczowo i ponuro? Mam dla Was lekarstwo na jesienną chandrę – klasykę! Piękne wiersze Juliana Tuwima w cudownym wydaniu. Wydawnictwo Bajka stworzyło fantastyczną serię, a wśród nich ten oto tytuł: „Rzepka” Juliana Tuwima z przepięknymi ilustracjami Jony Jung. Na 40 stronach znajdziecie 10 znakomitych wierszy. Dzieciństwo bez wierszy Tuwima jest chyba niewyobrażalne, zatem zapraszam Was serdecznie i zobaczcie co kryje ta przepięknie wydana pozycja.

img_9629

„Słoń Trąbalski”, „Idzie Grześ”, „Trudny rachunek”, „Rzepka”, „Okulary”, „Dwa Michały”, „Ptasie plotki”, „Spóźniony słownik”, „Dyzio marzyciel”, „Cuda i dziwy” – aż tyle dobra znajdziecie we wnętrzu ów książki. Zapewne dobrze znacie te tytuły z własnego dzieciństwa, bo któż z nas nie zaśmiewał się z zapominalskiego słonia, czy pana Hilarego wzywającego już policję do zagubionych okularów. Ulubionym wierszem moich dzieci są zmagania z rzepką i mogliby go słuchać non stop, choć jeszcze chwila a sami będą mi go recytować z pamięci. Oprócz tych najsłynniejszych dzieł znajdziecie także te nieco mniej popularne, a równie fascynujące, jak o Dyziu który marzył aby płynące po niebie błękitne obłoczki były słodyczami, czy tę o cudach i dziwach, w której to śnieg spadł w lipcu, ptaszki szczekały, a słonko było zielone. Wspaniałym uzupełnieniem tych ponadczasowych utworów są ilustracje. Znakomita polska ilustratorka Jona Jung bardzo trafnie stworzyła obrazy do treści, uzupełniają się idealnie i tworzą wyborną całość. Aż ciężko oderwać oczy. Ilustracje są barwne, duże, zachwycające dzieci i dorosłych.

Polecam Wam serdecznie tę książkę do wspólnego rodzinnego czytania. Warto od najmłodszych lat zapoznawać dzieci z klasyką, która jest ponadczasowa i która zachwyca kolejne już liczne pokolenia małych czytelników. Z tej serii znajdziecie jeszcze dzieła Jana Brzechwy i Aleksandra Fredry.

Ja książkę zakupiłam w Carrefourze, jest aktualnie w bardzo dobrej cenie 9,99 pln z 29,90 pln, ale widzę że na stronie Wydawnictwa Bajka (www.bajkizbajki.pl) również można nabyć ją z rabatem 50% więc warto skorzystać.

fullsizerender

rz1

rz3

rz9

rz8

rz7

rz6

rz5

rz4

 

Dodaj komentarz