Jaś i Małgosia – niezwykłe wydanie baśni z teatrem cieni – wydawnictwo SKRZYDŁA WYOBRAŹNI

Są książki, do których wciąż powracam z ogromnym sentymentem! Należy do nich klasyka, czyli baśnie najwybitniejszych twórców. Bracia Jakub i Wilhelm Grimm są mistrzami tego gatunku. 200 lat temu spisali oni baśnie, które należą obecnie do kanonu literatury światowej.

„Jasia i Małgosię” zna zapewne każdy, ale dziś chciałam pokazać Wam wydanie książki, jakiego z pewnością jeszcze nigdy nie widzieliście!

Wydawnictwo Skrzydła Wyobraźni przygotowało coś wyjątkowego i nietuzinkowego.

W kartonowym, solidnym pudełku znajduje się książka i „harmonijkowe” ilustracje wycięte laserem, które przy użyciu latarki tworzą na ścianie niebywały efekt. Teatr cieni sprawia, że jeszcze dogłębniej odczuwamy historię dwójki rodzeństwa, które głodne i zagubione trafia do chatki Baby Jagi.

Uwielbiamy zabawy w takim wydaniu, a pomysłów na zastosowanie teatru cieni jest bardzo dużo. Można czytać książkę dzieciom i pokazywać obrazy, ale można także wspólnie opowiadać historię na podstawie tego co widzimy. Można skupiać się na szczegółach w ilustracjach i zwyczajnie się nimi zachwycać, bo jest czym! Dopracowano tu każdy detal, a produkcja nie jest masowa, bowiem każda ilustracja wycinana jest osobno!

Podoba mi się również minimalistyczne wydanie książki. Białe litery na czarnym tle sprawiają, że nawet przy niewielkim świetle dobrze się ją czyta. Można zatem organizować wspólne, rodzinne seanse zanurzając się w baśń i odczuwając ją wszystkimi zmysłami!

Wydawnictwo Skrzydła Wyobraźni dołożyło wszelkich starań, by przygotować coś wyjątkowego. Użyto papieru bezpiecznego dla dzieci, z wszelkimi certyfikatami bezpieczeństwa i jakości. Do wykonania ilustracji użyto czarnego, grubego papieru. Ilustracje występują w dwóch „harmonijkach” po cztery ilustracje w każdej i są wykonane z mistrzowską precyzją! Cudownie prezentują się na ścianie, choć testowaliśmy je także na szafie oraz na suficie. Wystarczy jedna gładka powierzchnia i już można dobrze się bawić.

Jeśli szukacie oryginalnego, wyjątkowego i pięknego prezentu dla swojego dziecka to koniecznie sięgnijcie po to wydanie! Dawno żadna forma książki nie oczarowała mnie tak bardzo. Idealna propozycja na prezent. Gwarantuję Wam, że teatr cienie oczaruje nie tylko dzieci.

koszyk

2 thoughts on “Jaś i Małgosia – niezwykłe wydanie baśni z teatrem cieni – wydawnictwo SKRZYDŁA WYOBRAŹNI

  • 14/09/2021 at 20:30
    Permalink

    Rewelacyjny pomysł na książkę cieni. Warto być rodzicem, jeśli już nie można wrócić do czasów dzieciństwa 😀 Tak tylko myślę, że maluchy mogłyby się trochę bać tych baśni, szczególnie czytanych przy zgaszonym świetle. Mam wrażenie, że te klasyczne baśnie jednak wcale nie powinny być skierowane do dzieci – teksty o straszeniu dziecka, zamykaniu go w chlewiku po to, by go potem zjeść… hm… Nawet 6-latkowi nie czytam klasycznych baśni.
    Za to cała część graficzna i pomysł z czytaniem przy latarce – majstersztyk! Dzięki za tę recenzję. Chętnie dowiedziałabym się o innych książkach dla dzieci tego typu.

Dodaj komentarz