„Jak Kangur i Dziobak próbowali znaleźć szczęście” – Wydawnictwo ADAMADA

Lubię książki, które zaskakują, w których można znaleźć wartość i kawałek naszego, zwyczajnego życia. O takiej właśnie lekturze chciałam Wam dziś napisać! Z wielką radością objęłam patronatem pozycję „Jak Kangur i Dziobak próbowali znaleźć szczęście” od wydawnictwa Adamada, bo ta książka jest niesamowicie przygotowana, a lektura jej była dla nas samą przyjemnością.

koszyk

Zastanawialiście się kiedyś czym jest szczęście? Z pewnością każdy z Was miałby inną definicją tego słowa i inne kryteria brałby pod uwagę. Ja swoje szczęście już znalazłam, ale dziobak i kangur jeszcze nie!

Dwoje australijskich zwierząt wyrusza tą samą drogą w poszukiwaniu szczęścia. Kangur robi to w podskokach, dziobak zaś powoli i ostrożnie. I teraz zaczyna się najciekawsza zabawa! Jeśli chcecie poznać historię kangura to czytacie tylko słowa napisane wielkimi, kolorowymi literami, jeśli interesują Was przygody dziobaka to niespiesznie czytacie cały tekst. To była dla nas świetna zabawa i jestem pewna, że Wy też będzie czytać tę książkę na oba sposoby.

Zwierzęta o różnych charakterach i różnym podejściu do życia mają wspólny cel. Niecierpliwy kangur podąża wielkimi susami, a ostrożny dziobak robi to powolnie, by nie przeoczyć tego co najważniejsze… W podróży spotykają innych zwierzęcych bohaterów, którzy dzielą się swoimi sposobami na odnalezione szczęście i są to przepiękne, wartościowe, życiowe wskazówki.

Książka w oryginalny i nietuzinkowy sposób udowodni młodym czytelnikom jak ważne są marzenia, jak istotne jest docenianie swoich atutów (każdy je ma!), jak cenną wartością jest prawdziwa, szczera przyjaźń, bliskość drugiej osoby, drobne gesty każdego dnia i dzielenie się choćby drobiazgami. To także opowieść, która mówi jak ważny jest optymizm, pozytywne nastawienie, proszenie o pomoc i docenianie tego co mamy wokół siebie.

Historia niesie ogromny ładunek pozytywnych przekazów i daje do myślenia! Jesteście ciekawi czy zwierzęta znalazły swoje szczęście? Ich podróż była niezwykła, a finał okaże się zaskakujący. Serdecznie zapraszam Was do lektury i rozmawiania z dziećmi o tym, co ważne.

„Jak Kangur i Dziobak próbowali znaleźć szczęście”

Tekst: Asia Olejarczyk

Ilustracje: Piotr Fąfrowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.