„Ignacy pod żaglami” – Wydawnictwo AGRAFKA

Spójrzcie jaka urocza książka przyfrunęła do nas prosto ze Szczecina!

Jest wyjątkowa, dlatego z przyjemnością objęłam ją patronatem i z całego serca Wam polecam.

„Ignacy pod żaglami” to 60 – stronicowa książka autorstwa Kamili Bondarowicz, napisana bardzo przyjemnym rymem! Opowieść łączy w sobie wartką przygodę tytułowego bohatera z dużą dawką wiedzy o żaglowaniu, budowie jachtu i hodowli pszczół. To jednak nie wszystko. Historia niesie piękny i wartościowy przekaz, uwrażliwiając czytelników na drugiego człowieka, by zawsze na każdego patrzeć sercem.

koszyk

Ośmioletni Ignacy mieszka wraz z mamą, tatą, bratem, siostrą, trzema kotami i dwoma psiakami w małej wsi Patoka. Już po samym opisie tego miejsca poczujecie błogi spokój i urzeknie Was przyroda, a szczególnie ule, którymi opiekuje się tata chłopca. Energiczny Ignaś zaprzyjaźnia się nawet z jedną z pszczół – Ulą, która towarzyszy mu chętnie każdego dnia. A jest w czym towarzyszyć, bowiem chłopiec wyrusza w pełną przygód morską podróż! Ignacy poznaje życie na jachcie, dowiaduje się skąd powstają fale, do czego służą żagle i jak to się dzieje, że ciężki statek nie tonie. Po czterech tygodniach rejsu dzieje się coś zaskakującego, bowiem na łódź dostaje się pirat, Drapichrust Mściwój. Związuje on linami całą załogę, chcąc ją porwać na Madagaskar…

Oczywiście nie mam sumienia zdradzać Wam ani słowa więcej, bo przecież muszę zostawić ten dreszczyk emocji do samodzielnego odkrycia, napiszę jedynie, że do akcji dołącza burza i sztorm… Będzie naprawdę bardzo emocjonująco i niezwykle zaskakująco. A finał to dopiero niespodzianka!

Książkę czyta się z uśmiechem na twarzy i dużym zaskoczeniem. Rymowana forma bardzo przypadła nam do gustu, a liczne ciekawostki niosą duży walor w odkrywaniu świata. Dzięki tak przystępnej i ciekawej formie wiedza przyswajana jest znacznie przyjemniej i efektywniej. Doceniam także urocze, klimatyczne ilustracje Zuzanny Kledzik, które bardzo rozbudzają dziecięcą wyobraźnię. Najbardziej jednak cenię pomysł autorki na tak nietuzinkową książkę. Myślę, że wypływająca prosto z serca pasja pani Kamili do edukacji dzieci i pisania znalazła tu wspaniałe połączenie. W opowieści znajdziecie zarówno humor, piękno przyrody, wiedzę, ale także bezinteresowną wartość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Serdecznie polecam! Idealna lektura nie tylko na wakacje, dla czytelników od lat 5 do 105!

„Ignacy pod żaglami”

Tekst: Kamila Bondarowicz

Ilustracje: Zuzanna Kledzik

Oprawa: miękka

Dla dzieci: 5+

Ilość stron: 60

Wydawnictwo AGRAFKA

Dodaj komentarz