„GWIEZDNE MARZENIA” – Książka charytatywna dla dzieci

Wczoraj w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana miałam przyjemność wziąć udział w niezwykle ważnej uroczystości – premierze książki charytatywnej „Gwiezdne marzenia”. Pomysłodawczynią projektu, który zrodził się kilka miesięcy wcześniej jest Monika Jędrzejewska-Wiergiles – założycielka Wydawnictwa Sofijka. O książkach z tegoż wydawnictwa pisałam już wcześniej, gdyż są to wartościowe i pięknie wydane pozycje, a recenzje ich znajdziecie tutaj –> KLIK.

 

 

Gdy dziewięć miesięcy temu usłyszałam o akcji charytatywnej nie miałam pojęcia i wyobrażenia jak będzie ona przebiegała. Dopiero czas pokazał jak wielki ogrom pracy musiały wykonać zaangażowane w ten projekt osoby. A na czym polega fenomen tej książki? Otóż w październiku 2016 roku ogłoszony został pomysł na wydanie książki dla dzieci, która ma trafić do szpitali, domów dziecka, hospicjów i innych placówek. Niesamowity odzew w postaci ponad 400 bajek i wierszy sprawił że ręce były pełne roboty.

 

 

W projekcie zaangażowanych było ponad 100 osób:

31 autorów (w tym dwójka dzieci),

26 ilustratorów (w tym szóstka dzieci),

8 osób pomagało przy redakcji i korekcie tekstów,

ponad 20 osób czytało i oceniało przesłane propozycje – w tym również ja 🙂

ponad 30 Partnerów pomogło w promocji – w tym również mój blog 🙂

 

Wydanie tak pięknie zilustrowanej, w dużym formacie (A4) pozycji wymagało ogromnych nakładów finansowych, stąd wszyscy którzy pracowali nad tym, aby książka ujrzała światło dziennie robili to charytatywnie. Pieniądze na druk były zbierane na portalu crowdfundingowym Wspieram.to. Początki zbiórki nie były łatwe, lecz zaangażowanie wkładających całe swe serce i wolny czas osób okazało się tak ogromne, iż zebrana kwota wystarczyła na wydruk książek, oraz dała możliwość wydania również gry memo i audiobooka, które będą w sprzedaży po to, by wspierać akcje charytatywne na portalu Siepomaga.pl, pomagając tym samym chorym dzieciom.

Długie miesiące ciężkiej pracy, pozyskiwania sponsorów, ambasadorów, ludzi dobrej woli i udało się! Wczoraj ujrzałam na własne oczy owoc tych wielomiesięcznych zmagań – przepięknie wydaną książkę, w twardej oprawie i z mnóstwem ilustracji w przeróżnych stylach. Zawiera ona aż 20 bajek i 10 wierszy, które z pewnością przypadną do gustu małym czytelnikom.

Podczas gali wybrane utwory czytali ambasadorzy akcji – pani Teresa Lipowska, pani Anna Iberszer, a także panowie Tomasz Sobczak i Jacek Kawalec. Ponadto ambasadorami są również pani Katarzyna Zielińska i pan Piotr Małachowski. Brawom i zachwytom nie było końca, bo wszyscy wiedzieliśmy że książka będzie piękna, ale nikt nie sądził że aż tak bardzo! W zasadzie jest to prawdziwa magiczna księga, w której znajdziecie przeróżne tematycznie opowiadania, rymowane, śmieszne wiersze, jak i niosące ważne przesłania bajki.

 

 

Dlaczego ta książka jest inna niż wszystkie?

Powstała z potrzeby niesienie pomocy, miłości do bliźniego i z zachwytu nad słowem pisanym. Powstała by wywołać uśmiech, ofiarować chwilę na oddech chorym i potrzebującym. Powstała by dać coś innym, a tak naprawdę dała dużo więcej. Połączyła ludzi dobrej woli, odkryła tych którzy pisali i tworzyli ilustracje „do szuflady” i przyniosła ogromną wiarę w człowieka i jego dobroć.

Podziękowania i słowa uznania usłyszało wielkie grono osób, a muszę się pochwalić że i mnie okazano dowód sympatii w postaci pięknego dyplomu, który pozostanie pamiątką na całe życie. Bardzo się cieszę, że mogłam dołożyć swą małą cegiełkę do budowy tak ogromnego i ważnego przedsięwzięcia. W środku książki znajdziecie moją recenzję a na tylnej okładce jej fragment, w której zawarłam wiersz mego ukochanego dziadka Józefa. To że mogłam znaleźć się z bliskimi na tej pięknej uroczystości z okazji premiery tak bardzo potrzebnej książki było dla mnie cudownym i ważnym przeżyciem, za który serdecznie dziękuję organizatorom. Sponsorzy zadbali także o przepyszny tort i poczęstunek, oraz upominki dla dzieci.

 

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z tego wydarzenia, oraz moją córkę Michasię która zaczytywała się w książce gdy tylko ta trafiła w jej ręce. Bardzo polecamy „Gwiezdne marzenia”. Gdy tylko pojawią się w sprzedaży we wrześniu to koniecznie „upolujcie” na stronie wydawnictwa Sofijka swój egzemplarz, bo liczba ich będzie ograniczona.

Moniko! Jesteś Wielka! Dziękuję

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam Was na stronę Wydawnictwa Sofijka, gdzie znajdziecie całą serię edukacyjnych książeczek, oraz dodatkowe propozycje zabaw na odkrywanie czytania.

wydawnictwo sofijka

 

 

 

 

11 thoughts on “„GWIEZDNE MARZENIA” – Książka charytatywna dla dzieci

  • 27/06/2017 at 07:39
   Permalink

   Polecam! Zrobiła na nas ogromne wrażenie, nie sądziliśmy że efekt końcowy będzie tak piękny. Do nabycia będzie w sprzedaży od września, a cały dochód zasili SiePomaga 🙂 Ponadto będzie można zakupić grę memo i audiobook. Także już polujemy na nie 🙂

   Reply
 • 27/06/2017 at 07:41
  Permalink

  Bardzo żałuję, że nie udało mi się dotrzeć na premierę. Wszystko wyszło przepięknie!

  Reply
  • 27/06/2017 at 07:48
   Permalink

   Ja również żałuję że nie miałam okazji poznać Pani Redaktor Naczelnej. Jednak melduję że to było niesamowite przeżycie, piękna gala, a książka prezentuje się obłędnie! Dziękuję za tyle serca włożonego w pracę charytatywną.

   Reply
 • 27/06/2017 at 08:10
  Permalink

  Piękna inicjatywa. Musimy zamówić ja dla synka. Brawo dla pomysłodawców. Ja od urodzenia czytam mojemu synkowi książki.

  Reply
  • 27/06/2017 at 12:34
   Permalink

   Wspaniale, czytanie od małego jest bardzo ważne. Książka będzie w sprzedaży od września i zasili w całości portal SiePomaga.pl więc kupując pomagamy chorym dzieciom.

   Reply
 • 27/06/2017 at 09:18
  Permalink

  Przepiękna akcja 🙂 Przepiekne ilustracje i wartościowe treści. Wielki szacunek do autorów 🙂

  Reply
  • 27/06/2017 at 12:33
   Permalink

   Tak, akcja godna pochwały i wielki szacunek wszystkim którzy dzień i noc pracowali charytatywnie.

   Reply
 • 28/06/2017 at 20:01
  Permalink

  Piekna akcja Gdzie bedzie można dostać tą ksiazke ?

  Reply
 • Pingback: Książka charytatywna – wNaszejBajce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.