Gra LOTERYJKA Pory roku – Kapitan Nauka 4+

Gry, quizy, zagadki i loteryjki towarzyszą nam każdego dnia. Dzieci bardzo lubią aktywizujące zabawy i dlatego wciąż sięgamy po nowości. Niedawno mój najmłodszy synek Staś rozpoczął przygodę z kolejną grą od Kapitana Nauki. „Gra LOTERYJKA. Pory roku” skierowana jest do dzieci od 4 roku życia. To niezwykle wciągająca, rodzinna przygoda, która ma aż 4 warianty rozgrywek! Dzięki niej dzieci oswajają się z porami roku i ich charakterystycznymi cechami.

 

 

Jak każda gra od Kapitana Nauki także i ta jest bardzo starannie wykonana. Solidne, kartonowe pudełko z wygodnym sznureczkiem do przenoszenia skrywa aż 6 plansz i 36 żetonów. Wszystko wykonano z grubszej tektury, dlatego możecie być pewni, że gra przetrwa wielokrotny kontakt z małymi rączkami.

Bardzo cenię fakt, iż ilustracje do każdej planszówki przygotowywane są przez świetnych, czołowych twórców. Tym razem obrazy, jakie znajdziemy w tym polskim produkcie przygotowała Agata Kopff, która ilustruje książki, puzzle i gry. Mieliśmy kontakt z twórczością artystki w genialnej książce do nauki języka angielskiego, o której pisałam tutaj –> „Na tropie angielskich słówek”

Ilustracje są ciepłe, przyjemne i bardzo pozytywne. Nawet jesienna, deszczowa aura napawa optymizmem i nie sposób pominąć uśmiechem przechadzających się w deszczu mieszkańców miasteczka.

Na czym polega gra?

Do dyspozycji jest 6 plansz w kształcie prostokąta i 36 żetonów. Sposobów na rozgrywki mamy wiele, jednak cel polega na przyporządkowaniu żetonów do plansz i ułożeniu ich w odpowiednich miejscach na dużym obrazku.

Wydawnictwo oferuje cztery warianty, o różnym stopniu trudności:

1. Dla graczy pełzaczy –  naszykujcie jedną planszę i sześć pasujących do niej żetonów. Gracz ma za zadanie znalezienie na planszy obiekty, które znajdują się na żetonach i tam je umieścić.

2. Dla graczy wymiataczy – tym razem możemy rozłożyć dwie, trzy, cztery, pięć lub sześć plansz (w zależności od preferencji), a pasujące do nich żetony wymieszać i położyć na środku. Zabawa ma na celu ułożenie wszystkich żetonów w odpowiednich miejscach.

3. Dla graczy zapamiętywaczy – w tej rozgrywce udział może wziąć od 2 do 6 graczy. To nasz ulubiony sposób. Każdemu uczestnikowi rozdajemy po jednej planszy, a żetony pasujące do plansz rozkładamy tak, by Kapitan Nauka był na wierzchu. Każdy uczestnik kolejno odkrywa po jednym z żetonów. Jeśli obrazek nie pasuje, do tego z planszy wówczas wraca on na miejsce. Kto pierwszy zbierze wszystkie żetony zostaje mistrzem spostrzegawczości i świetnej pamięci.

4. Dla graczy rozrabiaczy – każdy z graczy otrzymuje po jednej planszy, a pasujące żetony rozkładamy ilustracjami do góry. Zadaniem uczestników jest jak najszybsze znalezienie i ułożenie żetonów pasujących do ich planszy. Uwaga! Tutaj można szaleć – wszelkie chwyty są dozwolone, nawet łapanie za ręce, zasłanianie oczu,  podmienianie plansz. Istne wariacje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo serdecznie polecamy. To już kolejna nasza gra od Kapitana Nauki, który tworzy świetne i kreatywne polskie produkty. Loteryjka sprawdzi się na wielu etapach rozwoju dziecka, dzięki tak licznym możliwościom rozgrywek. Uczy spostrzegawczości, rozwija motorykę, słownictwo. Dzięki niej najmłodsi nauczą się grać zespołowo, ponosić porażki i sukcesy, główkować i rywalizować między sobą. To świetna okazja na mile i mądrze spędzony czas z dzieckiem, a piękne wykonanie gry sprawi, że będzie idealną propozycją prezentową dla przedszkolaka. Moje dzieci zapakowały tę loteryjkę do wakacyjnego plecaka, więc zapewniam Was, że warto po nią sięgnąć. Świetnie sprawdzi się na plaży, w domu podczas deszczu, czy zimą gdy nastaną długie, mroźne wieczory. Zaabsorbuje całą rodzinę.

 

 

koszyk

 

 

Dodaj komentarz